Ansamblis "Trakula"

FOLKKLUBĀ “ALA PAGRABS” UZSTĀSIES GRUPA “DUENDE” UN ANSAMBLIS “TRAKULA”

Nedēļas nogalē folkklubā “Ala Pagrabs” būs iespēja baudīt ugunīgo spāņu un latīņu tradicionālo mūziku un viduslaiku un renesanses mūziku.

4. decembrī plkst. 21:00 folkklubs “Ala Pagrabs” aicina kopīgi atpūsties un baudīt ugunīgo spāņu un latīņu tradicionālo mūzikas grupu “DUENDE”.
Grupas izpildījumā dzirdēsiet gan starptautiski zināmas dziesmas kā Bamboleo, Volare, Baila Me, Escucha Me, Djobi Djoba, Cancion Del Mariachi,La Bamba, Besa Me Mucho, gan pašas grupas sarakstītās dziesmas. Koncertā piedzīvosiet daudzpusīgus akustiskus instrumentus kopā ar unikālu vokālu.
Esiet visi laipni gaidīti šajā decembra vakarā izbaudīt ugunīgos spāņu/latīņu ritmus un dejas!

Duende
5. decembrī plkst. 22:00 ikviens būs gaidīts uz viduslaiku un renesanses mūzikas vakaru kopā ar grupu “TRAKULA”.
Ansamblis “Trakula” dibināts 2007.gada pavasarī, taču vairums šīs grupas mūziķu spēlējuši kopā jau iepriekš dažādu grupu un projektu ietvaros.

Ansamblis izpilda viduslaiku un renesanses mūziku no visas Eiropas un Tuvajiem austrumiem. Mūziķi koncertos izmanto attiecīgā laikmeta tērpus un instrumentus, no kuriem daudzi ir pašu gatavoti. Publika tiek iesaistīta gan līdzi dziedāšanā, gan dejošanā.

Ansambļa repertuārā ir arī dažādu tautu tradicionālā mūzika. Šeit īpaši jāatzīmē čāngo mūzikas projekts, kura ietvaros mūziķi izpilda arhaiskas Rumānijas ungāru dziesmas un dančus, uzstājoties gan ar koncertiem, gan rīkojot danču vakarus. Ansambļa repertuārā ir arī daudz sefardu (Spānijas jūdu) seno melodiju ar īpatnēji austrumniecisko skanējumu.

Pēc spēlēšanas un dziedāšanas tik daudzu tautu valodās, “Trakula” nu ar vislielāko entuziasmu ķērusies klāt arī latviešu tautas mūzikai, veidojot daudzveidīgu repertuāru – no bērnu folkloras līdz pat dančiem un karavīru dziesmām.

Ansamblis “Trakula”

“Trakula” spēlējusi XVIII Senās mūzikas festivālā Latvijā, “Wittenberg Lutherfest” Vācijā, koncertos un festivālos Latvijā, Lietuvā, Somijā, Ungārijā, Čehijā. Grupas dalībnieki regulāri uzstājas viduslaiku restorānā “Rozengrāls”, kā arī bieži redzami uzstājamies kopā ar seno deju grupu “Ballare” un renesanses vokālo ansambli “Lirum”.

Pašlaik ansamblī spēlējošie mūziķi ir Oksana Gotlube (flautas, duduks, dūdas, bombardes, vokāls), Līga Jeleviča (vijole, viduslaiku fidele, trompetvijole), Māra Āboliņa (flautas, dūdas, kavals, kokle, vokāls), Lenards Gotlubs (lauta, ģitāra, mandolīna, kobozs), Māris Jēkabsons (dūdas, bombardes, perkusijas, vokāls), Kaspars Indrēvics (bungas).

Lai jaukas brīvdienas!

Tuvāk ar folkklubu “Ala Pagrabs” iepazīstieties šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!