Antonijas Mihaēlisas grāmata „Pasaku stāstnieks”

IZNĀKUSI VĀCU RAKSTNIECES ANTONIJAS MIHAĒLISAS GRĀMATA “PASAKU STĀSTNIEKS”

Jāņa Rozes apgāds nule laidis klajā vācu rakstnieces Antonijas Mihaēlisas (Antonia Michaelis) romānu jauniešiem „Pasaku stāstnieks”. Latviešu auditorijai grāmata būs pirmā tikšanās ar jauno, talantīgo vācu autori.

Ābels ir savrupnieks, stundu kavētājs, narkotiku dīleris. Pati to negribot, viņā neglābjami iemīlas sapņotāja Anna, jo ir vēl cits Ābels – skumjš un maigs puisis, kurš rūpējas par savu mazo māsiņu un stāsta pasaku, kas Annu pārņem savā varā. Bet robeža starp iztēli un realitāti ir trausla. Ja nu pasaka nemaz nav pasaka, bet skarba realitāte? Ja nu cilvēks, ko Anna mīl, ir slepkava un viņai draud briesmas?

„Pasaku stāstnieks“ ir aizraujošs trilleris, izjusts mīlas stāsts un romāns par pieaugšanu vienlaikus. Antonia Mihaēlisa šos žanrus savij klasiskā pasakā, kas emocionāli komunicē ar lasītāju un iedrošina viņu ticēt savam spēkam. Autore šo pasakas pamatmotīvu aktualizē postmodernajā sabiedrībā, paverot šodienas lasītājam jaunas telpas neatkarībai un pašnoteiksmei.

Antonija Mihaēlisa (1979) ir populāra vācu rakstniece, daudzu savdabīgu, aizraujošu bērnu un jauniešu grāmatu autore. Viņa dzimusi Ziemeļvācijā, Ķīlē, pēc ģimnāzijas beigšanas gadu strādājusi mazā skoliņā Dienvidindijā un tad septiņus gadus studējusi medicīnu Greifsvaldē, kur notiek arī šī romāna darbība. Par ārsti gan viņa nekad nav strādājusi, jo jau universitātes laikā pievērsās savam īstajam aicinājumam – rakstniecībai. Rakstniece kopā ar ģimeni dzīvo ciematā pie jūras iepretim Ūzedomas salai. “Pasaku stāstnieks” ir viņas slavenākā grāmata, 2012. gadā tā nominēta Vācu jaunatnes literatūras balvai un tulkota vairākās valodās.

Grāmatu tulkojusi Inga Karlsberga, grāmatas mākslinieks Tomass Folks.
Grāmata iznākusi ar Gētes institūta atbalstu.
Grāmata ir pieejama visās Jāņa Rozes grāmatnīcās.
Plašāka informācija: www.jr.lv

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!