Man patīk. Mums patīk. Jums patīk?

Pavisam ikdienišķs teiciens, kas lāgiem pazibinās mūsu sarunās vai prātā un parasti apzīmē mazu prieka pērlīti, ko citi ļauži vai pasaule mums labvēlīgi piespēlējusi. Pērlītes ripo cita aiz citas, krājas, blīvējas, kamēr saveido straumi, ko var nosaukt arī par dzīvesprieku. Ja cilvēks top priecīgāks, viņam kļūst vieglāk un patīkamāk dzīvot. Kur meklēt šo dzīvesprieku? Atbilde nav no vienkāršajām. Ja tā būtu vienkārša, uz ielas manītu krietni vairāk smaidu un priecīgu seju. Tai pašā laikā, lai cik tas paradoksāli neliktos, atbilde ir pavisam vienkārša, nelaime vien tā, ka pašas vienkāršākās lietas mēdz būt ārkārtīgi sarežģītas.

Priecāties iespējams par bezgala daudzām lietām un norisēm. Teiksim, par vidi sev visriņķī, kas gan pieprasa spēju to radīt un pašam arī novērtēt. Katrs pats sev ir vistuvākais cilvēks, tāpēc jāprot arī priecāties pašam par sevi, kas prasa gan rūpes par savu izskatu, gan gādību par veselību un fizisko stāvokli. Tāpat arī gādība par citiem cilvēkiem dod milzumdaudz prieka. Citiem vārdiem, dzīvesprieks jāmeklē ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, ko mēs aiz ieraduma allaž dēvējam par pelēku. Tomēr ikdiena nedrīkst būt nedz pelēka, nedz vienmuļa, nedz nospiedoša. Dzīvesprieku iespējams atrast pat visikdienišķākajās norisēs. Tieši šīm ikdienas norisēm, kuru nozīmi mēs ne vienmēr protam un spējam apzināties, tiks veltīta īpaša portāla Mums patīk uzmanība.

Par ko mēs rakstīsim?

Mums patīk Sarunas ar iedvesmojošiem un pieredzes bagātiem cilvēkiem. Sava laika spoguļattēlu meklēsim laikabiedru Portretos.

Mums patīk ielūkoties mākslinieku, fotogrāfu, literātu, režisoru un citu radošu cilvēku Darbnīcās un cellēs. Cik nu tas iespējams, mēģināsim pietuvoties mākslas darbiem un to radītājiem.

Mums patīk Vietu stāsti – restorāni, krodziņi, pilis, muižas, viesu nami, tirgotavas, mājas, ielas un citas vietas no seniem laikiem līdz šodienai. Mūsu pēdu nospiedumi pilsētas ielās, gaistošais un paliekošais, mirklīgais un mūžīgais.

Mums patīk Lietu stāsti – sieviešu rokassomiņu un vīriešu kabatu, mīļlietiņu un senu lietu stāsti. Vārdos un bildēs – ko lietas var izstāstīt par to īpašnieku vai laiku, kas tās radījis.

Mums patīk Klejojumi – ceļojumi, piedzīvojumi un gadījumi. Dalīsimies ar ceļojumu aprakstiem un fotogrāfijām. Stāstīsim par interesantiem, aizraujošiem, lāgiem neticamiem, smieklīgiem un dažkārt arī mazliet šausminošiem notikumi. Pasmiesimies kopā par pastāstiņiem no sērijas „reiz bija tāds gadījums…”

Mums patīk dalīties Iespaidos, pārdzīvojumos un sajūtās, ko izraisījusi mūzika, māksla, literatūra, kino, teātris u. c.

Mums patīk visādas Radībiņas – iepazīstināsim lasītājus ar saviem mīluļiem.

Mums patīk sekot līdzi notikumiem, uzzināt par jaunākajām filmām un grāmatām, gaidāmajiem koncertiem, izrādēm, izstādēm, pasākumiem. Par to – Afišā.

Ceram, ka portāls Mums patīk kļūs par ceļvedi dzīvesprieka meklējumos.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!