VASARAS FESTIVĀLU CEĻVEDIS

No mūzikas festivālu klasikas jūras krastā līdz laikmetīgās mākslas festivālam pilsētā. Mums patīk izvēlas šīs vasaras aktuālākos festivālus.

SUMMER SOUND

Afisha_Summersound

11. – 12. jūlijs. Liepāja.

Vasaras festivālu klasika, divas dienas jūras krastā, vairākas skatuves visām gaumēm, sākot ar pašmāju māksliniekiem un dīdžejiem, beidzot ar tādām pasaules līmeņa slavenībam kā Pet Shop Boys. Šogad ir izsludināts arī oficiālais festivāla dreskods, kas ir jūrnieku stils, ideāli piemerots karstākajai vasaras ballītei jūras krastā.

www.summersound.lv

POSITIVUS

Afisha_Positivus

18. – 20. jūlijs. Salacgrīva.

Lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, varētu arī teikt, ka muzikāli interesantākais. Katru dienu uz vairākām skatuvēm būs iespējams vērot pasaulē atzītus mūziķus. Īpaši iesakām elektroniskās mūzikas pionierus Kraftwerk un eleganto King Charles.

www.positivusfestival.com

SAULKRASTI JAZZ FESTIVAL

Afisha_SaulkrastuJazz

21. – 26. jūlijs. Saulkrasti.

Džeza koncerti nedēļas garumā un tradicionālā džeza meistarklases nometne bērniem un jauniešiem pieredzējušu ārvalstu pasniedzēju vadībā. Programma drīzumā festivāla mājas lapā.

www.saulkrastijazz.lv

CĒSU MĀKSLAS FESTIVĀLS

Afisha_Cesumakslasfestivals

11. jūlijs – 9. augusts. Cēsis.

Cēsīm vienmer bijusi zīmīga loma Latvijas kultūras notikumu kontekstā un pilsēta kļuvusi atpazīstama kā mākslas pilsēta. Šogad jau septīto reizi Cēsīs norisinasies mākslas festivāls un turpat mēneša garumā būs iespeja baudīt vizuālo mākslu, mūziku, skatuves mākslu, kino, deju, operu utt. Cēsu mākslas festivāla dalībnieki ir savā jomā atzītas autoritātes, tāpēc pilsēta vasaras sezonā kļūst par vietu, kurā norisinās nozīmīgas Latvijas kultūras dzīves aktualitātes.

www.cesufestivals.lv

SENĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS

Afisha_SenaMuzika

8. – 12. jūlijs. Rīga. Rundāle.

Senlaicīgi tērpi, senie instrumenti un autentisks izpildījums, festivāls piedāvā iespēju iejusties viduslaiku, renesanses un baroka laikmetā. Koncerti Vecrīgas baznīcās un koncertzālēs, savukārt svētku kulminācija notiek Latvijas krāšņākajā baroka pilī – Rundālē.

www.smf.lv

LABA DABA

Afisha_LabaDaba

1. – 3. augusts. Līgatne.

Festivāla LABADABA pamatideja slēpjas programmas nestandarta izpausmē, meklējot un piedāvājot arvien ko jaunu, līdz šim Latvijas mūzikas festivālos neredzētu un nedzirdētu. Festivāla organizētāju mērķis ir radīt tādu atmosfēru festivālā, kas atbilstu nosaukumam. Tāpēc LABADABA ir vasaras notikums, ko nemainīgi raksturo labdabīga attieksme pret cilvēkiem, notikumiem un dabu. Šogad festivāla nagla būs pasaulslavenais regeja mākslinieks Lee Scrach Perry no Jamaikas.

www.labadaba.lv

SIGULDAS OPERMŪZIKAS SVĒTKI

Afisha_SiguldasOpera

1. – 3. augusts. Sigulda.

Klasikas cienītājiem jau 22. reizi starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki uz krāšņājām Siguldas pilsdrupām atved Eiropā un pasaulē plaši atzītus un atpazīstamus māksliniekus. Svētku galvenais notikums ir unikāls brīvdabas operas oriģināliestudējums, speciāli pielāgots Siguldas pilsdrupu estrādei.

www.opersvetki.lv

SURVIVAL KIT 6

Afisha_Survival

4. – 27. septembris. Rīga.

„Survival Kit” ir pamanāmākais un starptautiski atzītākais laikmetīgās mākslas festivāls Latvijā. „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Ik gadu festivāla ietvaros mākslinieki aicināti savos darbos risināt kādu sabiedrībai nozīmīgu tēmu, apzinot alternatīvus scenārijus izdzīvošanai. Šogad festivāla tēma ir „Utopiskā pilsēta”, kas aicina palūkoties uz pilsētu kā kompleksu un nepabeigtu struktūru, kā vietu, kuras nav. Kāds gan mūsdienās varētu būt labākais iespējamais vai varbūt neiespējamais pilsētas modelis, kurā telpiskā, politiskā un sociālā dimensija harmoniski papildinātu viena otru?

www.survivalkit.lv

ZEMLIKA

zemlika_top

24. – 25. oktobris. Durbe.

Oktobrī, kad vasaras festivālu sezona sen aiz muguras, Durbē, Latvijas mazākajā pilsētā ceturto reizi notiks mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls „Zemlika”. Arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām – mūziku, teātri, jauno mediju mākslu un vizuālo komunikāciju un kino. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus.

www.zemlika.lv

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!