Publicitātes foto

„OPERAS SĀKUMI” – AIZRAUJOŠS IESKATS OPERAS UN OPERETES DZIMŠANĀ

Latvijas Nacionālā opera un balets 2015./2016. gada sezonā aicina apmeklēt lekciju ciklu „Operas sākumi”, kura ietvaros dramaturgs Mikus Čeže piedāvā aizraujošu audiovizuālu ieskatu operas un operetes dzimšanā. Cikla pirmā lekcija Operas Jaunajā zālē notiks jau 5. oktobrī.

„Es atgriežos kā līnija sākumpunktā, stars – saulē, strauts – savā iztekā,” šis Otones dziedājuma teksts Klaudio Monteverdi „Popejas kronēšanā” lieliski raksturo operas pasaules centienus izzināt bagāto vēstures mantojumu, atgriezties pirmsākumos, lai labāk izprastu bieži par mirušu pasludinātā un tomēr tik dzīvīgā žanra gēnus. Mikus Čežes sagatavoto četru audiovizuālo lekciju cikls piedāvā aizraujošu ieskatu operas rašanās apstākļos, itāļu, franču un angļu operas skolu, kā arī pirmsākumos. Uzmanības centrā lielie meistari – Klaudio Monteverdi, Žans Batista Lulli, Henrijs Pērsels – un viņu radītie darbi spožu mūsdienu interpretāciju fragmentos. Tā ir unikāla iespēja sistematizēt savas zināšanas un pavadīt četrus vakarus lieliskā atmosfērā un erudītā sabiedrībā!

Pirmā lekcija „Operas sākumi Itālijā. Klaudio Monteverdi un turpinātāji” notiks 5. oktobrī, otrā lekcija „Operas sākumi Francijā. Žans Batista Lulli un turpinātāji” – 30. novembrī, trešā lekcija „Operas sākumi Anglijā. Henrijs Pērsels” – 2016. gada 1. februārī, bet noslēdzošā lekcija „Operetes sākumi Austrijā un Francijā. Žaks Ofenbahs, Johans Štrauss jun. un turpinātāji” – 25. aprīlī.

Uz „Operas sākumiem” aicinām klausītājus no 16 gadu vecuma.
Uz pirmo lekciju 5. oktobrī biļetes var iegādāties par iepazīšanās cenu – EUR 5. Biļetes LNOB un „Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!