VASARAS PASĀKUMI JŪRMALĀ

Šovasar Jūrmala vilina ar daudzveidīgu kultūras un izklaides pasākumu piedāvājumu. Nozīmīgas jubilejas piedzīvo klasiskās mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” un Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”.  Visas vasaras garumā norisinās koncertu cikls “Ērģeļmūzika BACH zīmē” un visaugstākās raudzes ērģelnieku un solistu sniegumu sola starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Unda maris”. Arī džezisti sasparojušies uz 1. Jūrmalas Džeza festivālu. Krāšņš solās būt  festivāla ARTISSIMO GALA KONCERTS “Ceļojumu gadi”.  Jau atklāta Starptautiskā jūras ainavu izstāde „Marina 2014″, nedēļas nogalē gaidāmi Jomas ielas svētki, un daudz kas vēl tikai būs. Ja sirdij tuvāki izklaides, atpūtas vai sporta  pasākumi, tad šovasar viss atkal tāpat kā vienmēr – netrūks ne tradicionālo masu pasākumu, ne Jaunā Viļņa glamūra,  ne tautas smīdinātāju humora šovu, ne arī visdažādāko sporta spēļu. Lai veicas atrast savai gaumei tuvāko!

Nedēļas nogalē – Jomas ielas svētki

Kā jau ierasts, jūlija pirmajā nedēļas nogalē Majoros ar īpašiem svētkiem tiks godināta viena no galvenajām un vecākajām Rīgas Jūrmalas ielām – Jomas iela, kura ik gadu uzņem tūkstošiem jūrmalnieku un Jūrmalas viesu no visas pasaules.
Svētku pirmajā dienā, 5. jūlijā, apmeklētājiem tiks piedāvātas plašas mūzikas un izklaides programmas visas Jomas ielas garumā uz trijām skatuvēm.
Sākot no plkst. 12.00 uz lielās skatuves Majoru stāvlaukumā uzstāsies populāri latviešu mūziķi un grupas: Credo, Momend, Dzelzs Vilks, Ufo, Suņa Stunda, Triānas Parks, Normunds Jakušonoks un TIPA ORĶESTRIS. Sagaidīsim viesus no Lietuvas – Coulours of Bubbles un Igaunijas – Sibyl Vane. Vakara noslēgumā līdz plkst. 2.00 būs iespēja izjust DJ Roberta Lejasmeijera mūzikas ritmus.
Arī šogad Majoru stāvlaukumā no plkst. 11.00 līdz 18.00 norisināsies dažādas aktivitātes un konkursi: Custom Bike un Antique Show konkurss, motociklu izstāde, sacensības, pulcējot iespaidīgus motociklus no visas pasaules 5th Baltic Bike Days ietvaros.
Pašiem mazākajiem un viņu vecākiem par prieku Horna dārzā, sākot no plkst. 13.00 būs iespēja darboties dažādās radošajās darbnīcās: veidot savu gaisa pūķi, kopā ar RTU Robotikas kluba biedriem veidot robotu vaboles un piedalīties robotu sumo cīņās. Plkst. 13.00 uz bērnu skatuves Horna dārzā būs iespēja noskatīties Skolēnu pils teātra „Zīļuks” jautro stāstu par kādu vīru vārdā Kurts, viņa ģimeni, integrāciju un valsti „Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu”, dejot līdzi Jūrmalas Kultūras centra kolektīvam „BG deju studija”, dziedāt kopā ar vokālo grupu “Esspreso”, novērtēt, ko piedāvā Aukstuma eksperti un kopā ar grupu „Soul Tap” iemēģināt stepa soļus.
Uz trešās skatuves, kura atradīsies pie Jūrmalas Hotel SPA, visas dienas garumā uzstāsies dažādas alternatīvā stila grupas: Flame & The Rolltones, Pyro Trees, B – Sea Surfers, Karma Free, Band Mango un Neon Saturdays. Savukārt plkst. 17.30 būs iespēja ielūkoties modes pasaulē „Jūrmalas kūrorta kolekcijas”.
Svētku otrā diena Horna dārzā tiks pavadīta īpašās dvēseliskās noskaņās. Sākot no plkst. 16.00 uz skatuves Horna dārzā uzstāsies pazīstami dziesminieki, kuri radīs īpašu gaisotni, jo šāda veida muzicēšana ir bijusi populāra jau no laiku laikiem. Sagaidīsim dziesminiekus Andri Akmentiņu, Lauru Dudari, Dzintaru Šustu, Miku Frišfeldu, Marko Ojalu kopā ar Antu Eņģeli, Gaujartu, Robertu Gobziņu un Resnos Putnus.
Visos pasākumos ieeja bez maksas.

Sikspārņu nakts Ķemeru nacionālajā parkā

5. jūlijā plkst. 19:00 „Meža mājā” Ķemeros
Pasākuma programma:
19:00 – 21.30 Radošās darbnīcas, izziņas uzdevumu trasīte
20:00 – 21.00 Prezentācijas par sikspārņiem
21:00 Filma „Sikspārņu dienasgrāmata. Zelta zemes nakts bērni” (Turcija; ar tulkojumu latviešu valodā)
21.30 Leļļu teātra izrāde „Sikspārņu dzīves ainiņas” Ķemeru svētdienas skolas audzēkņu izpildījumā
Pēc saulrieta, ap plkst. 22:00 sikspārņu vērošanas ekskursija Ķemeru parkā
Pasākums ir bezmaksas.
Papildu informācija pa tālr.: 29149365
http://www.kemerunacionalaisparks.lv/

Dubultu baznica_8057Ērģeļmūzika BACH zīmē

Rīgā, Liepājā un Jūrmalā vēl līdz pat septambra beigām aicina ceļojumā laikā un telpā ar instrumentu karalieni – ērģelēm un okeānu pasaules mūzikā J. S. Bahu… Sasaucoties ar Rīga 2014 tematiskās līnijas Okeāna alkas ideju, šī koncertu cikla vēstījums ir No strauta līdz okeānam BACH zīmē.
Ciklu veido septiņas koncertprogrammas un noslēguma koncerti ar R. Dubras, J. Lūsena un Ē. Ešenvalda jaundarbu pirmatskaņojumiem. Koncertos skan izcilā J. S. Baha un viņa pēdējā skolnieka, Rīgas komponista J. G. Mīteļa mūzika, kā arī daudzu valstu un dažādu gadsimtu komponistu skaņdarbi, kuru iedvesmas avots ir J. S. Bahs un viņa mūzika. Koncertu ciklā piedalās vairāk kā divdesmit latviešu ērģelnieki, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, dziedātāji, instrumentālisti un kori. Muzicēšana ērģeļu balkonā klausītājiem Jūrmalā redzama arī ekrānā.
Ieeja koncertos Jūrmalā par ziedojumiem.

“Summertime” festivāla desmitgadē izcila programma.

Ineses Galantes talanta cienītāji no 11. līdz 17. augustam Dzintaru koncertzālē aicināti apmeklēt šīs vasaras nozīmīgāko klasiskās mūzikas festivālu “Summertime – aicina Inese Galante”. Festivāla desmitgadē apkopota visu līdzšinējo festivālu labākā pieredze, klausītājiem piedāvājot izbaudīt pilnu emociju gammu – Āfrikas mežonīgo ritmu, spāņu temperamentu, francūžu šarmu un latviešu talantu tā visizcilākajā manierē.
Baltijas jūrai veltītajā koncertā “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” piedalīsies pasaulslavens itāļu diriģents Evelino Pido un solisti Anna Hallenberga, Andreass Šagers, Egils Siliņš un Inese Galante. Turpretim nedēļas vidū klausītājiem tiek piedāvāta eksotika, kuru atklās tumšādaina dīva, kuru kritiķi dēvē par vienu no spilgtākajām Āfrikas rietumu krasta mūsdienu mūzikas vēstnesēm pasaulē – Dobē Njaorē. Tam sekos Madrides ievērojamākā flamenko apvienības īpaši izveidotā programma Cae la Noche, kas ir jaunākais grupas Daminaro veikums. Festivālā īpaša uzmanība veltīta Inesei Galantei, kas kopā ar Latvijas izcilākajiem operdziedātājiem Aleksandru Antoņenko, Egilu Siliņu un Sergeju Jēgeru priecēs Duetu vakarā ar Inesi Galanti, savukārt dienu vēlāk džeza ritmi tiks apvienoti ar operas maigumu Džeza, blūza un operas vakarā. Par neatņemamu festivāla tradīciju kļuvušais GALA Galante noslēguma vakars kā vienmēr sagādās negaidītus pārsteigumus. “Mūzikas festivāls Summertime gadu no gada ir viena no mirdzošākajām Jūrmalas vasaras sezonas kultūras pērlēm.
Biļetes uz visiem festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un vietnē www.bilesuparadize.lv.
Detalizēta informācija par festivālu pieejama http://festivalsummertime.com/ un http://inesegalante.com/

Vasaras sezonas pasākumu cikls „Ceturtdiena – zivju diena”

No 5. jūnija līdz 28. augustam Jūrmalas brīvdabas muzejā, Tīklu ielā 1a, Lielupē, katru ceturtdienu laikā no plkst.12.00 līdz 15.00 notiks zivju kūpināšanas amata izglītojošs demonstrējums ar iespēju iesaistīties sagatavošanas procesā, kas noslēgsies ar zivju degustāciju.
Pasākumu cikls „Ceturtdiena – zivju diena” ir veltījums 35 gadu jubilejai, kopš muzejs ir atvērts apmeklētājiem un vienlaikus tas ir arī atgādinājums par padomju laiku, kad muzeju tika dibināts un ceturtdiena visās Padomju Savienības sabiedriskās ēdināšanas iestādēs bija noteikta par „zivju dienu” (kopš 1976. gada).

2.starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Unda maris”

No 7. jūnija līdz 23. augustam Slokas luterāņu dievnamā norisināsies 2. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Unda maris”. Sešos koncertos klausītājiem tiks piedāvātas īpaši veidotas programmas visaugstākās raudzes ērģelnieku un solistu interpretācijā, tostarp pirmo reizi Slokas dievnamā muzicēs ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā plaši pazīstamā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna.
Festivālā pirmo reizi muzicēs arī starptautisks ērģelnieku duets – Admontas (Štīrija, Austrija) benediktiešu klostera ērģelnieks Tomass Cala (Thomas Zala) un vācu ērģelniece Elizabeta Tirka (Elisabeth Türck). Viņu izpildījumā dzirdēsim gan klasiskus, gan mazāk zināmus romantiskās ērģeļmūzikas duetus. Līdzās šiem māksliniekiem festivālā dzirdēsim arī Kristīnes Adamaites (ērģeles) un Arta Sīmaņa (saksofons) ilgstošā sadarbībā niansēti noslīpēto muzikālo vēstījumu. Atbilstīgi festivāla nosaukumam viņu programmā būs ietvertas vairākas daļas no ražīgā latviešu ērģeļmūzikas komponista R. Jermaka skaņdarbu cikla ērģelēm „Jūras serenādes”, kā arī citas klausītājiem zināmas un tuvas kompozīcijas. Vairāku starptautisku konkursu laureātes, ērģelnieces Lienes Andretas Kalnciemas un soprāna Evijas Martinsones koncerts būs vienīgais šajā vasarā, kurā dzirdēsim izcilo Slokas instrumentu sadarbībā ar balsi.
19. jūlija koncertā Rīgas Doma ērģelniece un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Larisa Bulava muzicēs kopā ar pazīstamo čellistu Leonu Veldri.
Šā gada „Unda maris” festivāls veltīts izcilā latviešu ērģelnieka, improvizētāja un komponista Ata Stepiņa piemiņai, kura koncerts iepriekšējā festivālā kļuva par vienu no pēdējiem pāragri mūžībā aizsauktā mākslinieka mūžā.
Ieeja – ziedojums ērģeļu restaurācijai.

Jurmala_80019. Starptautiskā jūras ainavu izstādes „Marina 2014”

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) atklāta 9. Starptautiskā jūras ainavu izstādes „Marina 2014″, kas notiek jau 9. gadu un kļuvusi par gaidītu un ar tradīcijām apvītu izstādi Jūrmalas pilsētas muzejā. Tajā  piedalās Latvijas un ārvalstu mākslinieki, kuri strādā grūtajā marīnas žanrā, izmantojot dažādas izpildījuma tehnikas un arī foto mākslinieki ar saviem darbiem, kuros tverta jūra, liedags, saule, vējš. Izstādē skatāmi Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Vācijas un Spānijas marīnistu darbi. Latviju pārstāv Andrejs Ģērmanis, Roberts Muzis, Olita Gulbe, Maira Veisbārde, Zigmunds Šņore, Jānis Veiss, Pēteris Postažs, Vadims Ivanovs, Aleksandrs Stepaņjans, Ivans Pustoškins, Andrejs Severetņikovs, Valdis Ķikuts, Anita Meldere, Juris Ģērmanis, Edmunds Lūcis, Dailis Rožlapa un citi. No Vācijas izstādē piedalās Karina Stängle un Arno Heppekausen, no Lietuvas Saulius Kruopis, Juozas Pranckevičius, Arvydas Kašauskas, no Spānijas ievērojama fotomāksliniece – Gugenheima muzeja /Bilbao, Spānija/ Fotogrāfijas departamenta vadītāja Erika Ede. Krieviju pārstāv izcils akvarelists – Sankpēterburgas A.L. Štiglica vārdā nosauktās Valsts rūpnieciskās mākslas akadēmijas docents Sergejs Temerevs.
9. Starptautiskā jūras ainavu izstādes „Marina 2014″ Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 20. jūlijam.

Jūrmalas Džeza festivāls

Šā gada 6. jūlijā notiks, Live Fest rīkotais, 1. Jūrmalas Džeza festivāls, kas norisināsies Dzintaru koncertzālē. Šāds festivāls Latvijā notiks pirmo reizi un tā rīkotāji aicina apmeklēt visus mūzikas entuziastus un baudītājus, kuru ausīm nav svešas džeza mūzikas skaņas. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves būs iespējams redzēt mūsu iemīļotos latviešu mūziķus – Normundu Rutuli, Laimi Rācenāju, Hariju Bašu, Denisu Paškeviču ar Funk Therapy un Ievu Kerēvicu. Live Fest organizatori plāno šādu pasākumu ieviest kā tradīciju un jau nākamgad uz skatuves aicināt arī citu valstu pārstāvjus, dodot iespēju latviešiem baudīt kvalitatīvu un neatkārtojumu mūziku vienā no skaistākajām koncertzālēm Latvijā- Dzintaru koncertzālē.

Festivāls JŪRMALA 2014. Pati jautrākā diena

Telekanāls „ROSSIJA” piedāvā:
10., 11., 12., un 13. jūlijā Dzintaru koncertzālē notiks 12. – tais Starptautiskais humora festivāls – „Jūrmala – 2014″
Festivāls ir Krievijas televīzijas kanāla vispieprasītākā humora programma ar miljoniem skatītāju auditoriju, kurā uzstājas vispopulārākie humoristi: Jurijs Gaļcevs, Klāra Novikova, Jefims Šifrins, Mihails Žvaņeckis, Jeļena Vorobej, Vladimirs Vinokurs, Sergejs Drobotenko – kopā 150 dalībnieku!

Jurmala_5178Starptautiskais populārās mūzikas jauno izpildītāju konkurss JAUNAIS VILNIS 2014

No 22. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē.

COMEDY CLUB – Augstā humora nedēļa

No 1. līdz 3.augustam
Jūrmalā norisinās ikgadējais festivāls “Augstā homora nedēļa” («Неделя Высокого Юмора») kopā ar Comedy Club, kad pilsēta kļūst par jautrības un smieklu epicentru. Uz divām labākajām Jūrmalas skatuvēm skatītājus izklaidēs Krievijas progresīvākā humora radītāji – Comedy Club rezidenti Gariks Martirosjans, Pāvels Voļa, Timurs Batrudinovs, Gariks “buldogs” Harlamovs un citas šī projekta zvaigznes, televīzijas šova Comedy Woman dalībnieces, kā arī televīzijas kanāla ТНТ labāko seriālu zvaigznes. Festivālā «Augstā humora nedēļa» līdzās ТНТ zvaigznēm piedalīsies slaveni aktieri, mūziķi un sportisti, kā arī īpaši viesi. Viņu vārdi pašlaik tiek turēti noslēpumā – sekojiet ziņām par festivālu tā oficiālajā tīmekļa vietnē www.comedyweek.org.

15.Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”

2014. gada 5. augustā plkst. 20:00 Dzintaru koncertzāle aicina baleta cienītājus uz jau 15. Starptautisko baleta festivālu “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, lai piedzīvotu krāšņu un aizraujošu baleta programmu pasaules un Latvijas izcilāko baleta zvaigžņu sniegumā.
Šajā 15. starptautiskā baleta festivāla jubilejas gadā, festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis ir sarūpējis īpaši aizraujošu koncertprogrammu – uz Dzintaru koncertzāles skatuves vienlaicīgi būs iespējams vērot gan pieredzējušus un starptautisku atzinību guvušus baleta māksliniekus, gan arī jaunus un talantīgus dejotājus, kuri savu meistarību jau apliecinājuši dažādu mērogu starptautiskajos konkursos.
Starptautiskā baleta festivāla “Baleta zvaigznes Jūrmalā” skatītājus šogad priecēs daudzas izcilas baleta zvaigznes, neapšaubāmi spožākā nu kurām būs pasaulslavenā spāņu primabalerīna Lusija Lakarra (Lucia Lacarra) no Bavārijas valsts baleta (Bayerisches Staatsballett). Kopā ar viņu festivāla koncertā varēsim baudīt tādu ievērojamu mākslinieku sniegumu kā Bavārijas valsts baleta premjers Marlons Dino (Marlon Dino), Nīderlandes Nacionālā baleta (Dutch National Ballet) pārstāvji – jaunā un talantīgā amerikāniete Mikēla Deprinca (Michaela DePrince) un japāņu izcelsmes dejotājs So Jamada (Sho Yamada), Štutgartes baleta solists Aleksandrs Zaicevs, kā arī Krievijas Lielā teātra (Bolshoi ballet) mākslinieki Anastasija Gubanova un Aleksandrs Smoļaņinovs. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja redzēt arī Latvijas Nacionālā baleta solistu Viktorijas Jansones, Andra Pudāna, Ringolda Žiga, Ievas Rācenes, Antona Freimaņa un Jolantas Lubējas uzstāšanos, kā arī izcilo LNB sieviešu kordebaleta sniegumu.
Iespaidīgā festivāla mākslinieciskā programma būs krāšņa un daudzveidīga, ļaujot festivāla skatītājiem piedzīvot aizraujošākos mirkļus no daudziem izciliem baleta uzvedumiem – solo numuru no Džona Noimaijera baleta izrādes „Kamēliju dāma”, pas de deux no Ludviga Minkusa baleta „Dons Kihots”, baltā gulbja adagio no Pētera Čaikovska baleta „Gulbju ezers”, pas de deux no izrādēm „Diāna and Akteons” un „Parīzes liesmas”, baleta viencēlienu „Godinot” ar Georga Pelēča mūziku, numuru no Denisa Volpi baleta “Elēģija” ar Pētera Vaska mūziku, Konfekšu valsi no Jura Karlsona baleta „Karlsons lido” un citus.
“Festivālam „Baleta zvaigznes Jūrmalā” ir bagāta vēsture un krāšņie baleta svētki ir kā pierādījums baleta noturīgajām tradīcijām Jūrmalas pilsētā.
Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv

Festivāls ARTISSIMO GALA KONCERTS Ceļojumu gadi

08.08.2014. plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē Hermaņa Brauna fonds organizā Gala koncertu “Ceļojumu gadi”
Solisti: Inga Kalna (soprāns), Egīls Siliņš (bass), Elīna Bukša (vijole), Miša Maiskis (čells), Ramons Jaffē (čells), Ksenija Sidorova (akordeons)
Kamerorķestris Kremerata Baltica
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģents Ainārs Rubiķis
Biļetes: http://www.bilesuserviss.lv
Vairāk informācijas: http://www.hbf.lv

Jurmala00082

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!