Izstāde “Somijas stikla māksla. 2005–2010”. Foto: Nataļja Sujunšalijeva

TIKŠANĀS AR SOMIJAS STIKLA MUZEJA GALVENO IZSTĀŽU KURATORI UTU LAURENU

Sestdien, 2015. gada 7. novembrī, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina uz “Sarunu muzejā” (angļu valodā) jaunatklātajā izstādē “Somijas stikla māksla. 2005–2010”. Somijas Stikla muzeja galvenā izstāžu kuratore Uta Laurena iepazīstinās ar projekta ideju, pastāstīs par Somijas stikla mākslas spožo pagātni, šodienas panākumiem un nākotnes virzību.

Somija ir slavena pasaulē ar bagātām stikla mākslas un dizaina tradīcijām, kas lielākoties saistās ar izcilajiem dizaineriem Alvaru Ālto (Alvar Aalto), Tapio Virkalu (Tapio Wirkkala) un Kaju Franku (Kaj Franck), kuri strādājuši ciešā sadarbībā ar plaši zināmo “Iittala” ražotni un savulaik atnesuši Somijai atzinību gan Pasaules izstādēs Parīzē, Londonā, gan Milānas triennālēs.
Prestižā Somijas Stikla muzeja ceļojošā izstāde “Somijas stikla māksla. 2005–2010” piedāvā Latvijas skatītājam labāko mūsdienu darbu izlasi, reprezentējot Somijas profesionālās stikla mākslas sasniegumus ar atskatu pavisam nesenajā pagātnē. Ekspozīcijas kopainu veido pēdējo divdesmit gadu laikā strādājošā radošā un talantīgā stikla studiju mākslinieku un dizaineru paaudze. Skatē piedalās 65 autori ar 327 darbiem. Stilīgi, eleganti, krāsaini trauki, skulptūras ar pārdomātu tektoniku un plastiku, mākslas objekti, kuros dažbrīd atklājas zināma humora deva, pārdomas rosinošas instalācijas – tāds ir izstādes darbu diapazons.
Kāda šodien ir Somijas stikla māksla? Kā tā dzīvo un attīstās jau 21. gadsimtā? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim kopā ar Somijas Stikla muzeja Rīhimeki galveno izstāžu kuratori Utu Laurenu (Uta Laurén), kura ir uzaicināta uz “Sarunu” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā izstādes pirmajā dienā. Uta Laurena iepazīstinās ar projekta ideju un koncepciju, sniegs koncentrētu ieskatu Somijas stikla mākslas vēsturē un attīstībā, kā arī raksturos atsevišķu autoru daiļradi. Apbrīnojot lielu rokrakstu, stilu, formu un tehniku daudzveidību, apmeklētāji uzzinās par mākslinieku iedvesmas avotiem, radošajām pieejām un filozofiju, kas atspoguļojas katrā konkrētā darbā.

Uz “Sarunām” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens!
Dalības maksa: pieaugušiem – EUR 3,56; skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 2,13. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Mēs Jūs gaidām! Izstāde atvērta līdz 2016. gada 3. janvārim.

Somu-stikls_SarMuz_2015-m

Reklāmas plakāts “Sarunām muzejā” izstādē “Somijas stikla māksla. 2005–2010” 07.11.2015 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Mākslinieks: Edvards Percevs

Plašāk par projektu lasiet LNMM mājas lapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!