Aleksandra Beļcova. Anna. 1928. Papīrs, akvarelis. SBM kolekcija. Skenējums

TIKŠANĀS AR IZSTĀDES “ROMANA SUTAS UN ALEKSANDRAS BEĻCOVAS AKVAREĻI” KURATORI DR. ART. NATAĻJU JEVSEJEVU

Sestdien, 2015. gada 7. novembrī, plkst. 15.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) un mākslas zinātniece Dr. art. Nataļja Jevsejeva aicina uz otro “Sarunu muzejā” (krievu valodā) izstādē “Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas akvareļi”, kurā būs iespējams uzzināt par akvareļa nozīmi abu autoru daiļradē un atsevišķu darbu tapšanas vēsturi.

Pašlaik Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē Arsenāls norisinās izstāde “Akvarelis Latvijā. 19.–21. gadsimts”, kurā redzami arī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas akvareļi. Ja darbu atlase lielajā projektā ļauj saprast Sutas un Beļcovas pienesuma vērtību un viņu mākslas vietu Latvijas akvareļglezniecības attīstībā, tad nelielā izstāde abu mākslinieku vārdā nosauktajā muzejā akcentē akvareļa lomu katra radošajā mantojumā, kā arī atspoguļo izmaiņas autoru pieejā šai tehnikai un tās sniegtajām iespējām.
Akvarelim Romans Suta (1896–1944) un Aleksandra Beļcova (1892–1981) pievērsās visos savas daiļrades posmos, veidojot gan skices, gan gatavus darbus, un viņu radošo meklējumu rezultāts ir augstu vērtējams. Tiekoties ar izstādes kuratori Dr. art. Nataļju Jevsejevu “Sarunas muzeja” formātā, pasākuma dalībnieki noskaidros, kādu iespaidu uz latviešu mākslinieku daiļradi atstāja franču modernisma plastiskā valoda un japāņu sumi-e glezniecībai raksturīgā stilizācija, kādiem radošajiem uzdevumiem akvarelis ir sevišķi pateicīgs, ko nozīmē grizajs un kā gleznot, izmantojot tikai vienu krāsu. Aplūkojot reti eksponējamos darbus, kas tapuši laikposmā no 1915. līdz 1960. gadam, klātesošie iedziļināsies tēlu un sižetu pasaulē, ko uz papīra uzbūrušas Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas otas. Muzeja vadītājas stāsts palīdzēs atklāt interesantas kopsakarības un paralēles ar pasaules meistaru eksperimentiem un meklējumiem akvareļa tehnikas izkopšanā un potenciālu, kas slēpjas vārdos “gaisīgums”, “netveramais vieglums”, “elegance” un “svaigums”.

Uz “Sarunām” Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā laipni aicināts ikviens! Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot uz e-pastu sbm@lnmm.lv. Vietu skaits ir ierobežots.
Dalības maksa: pieaugušiem – EUR 2,13; skolēniem, studentiem, senioriem – EUR 0,71.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Mēs Jūs gaidām!
Izstāde atvērta līdz 2016. gada 30. janvārim.

Plašāk par projektu lasiet LNMM mājas lapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!