Tavs šīs vasaras iznāciens. Ko darīt ar matiem? III

Vasara ir saule, vējš, jūra, daba, tāpēc arī frizūras kļūst vieglākas, gaisīgākas un vieglprātīgākas. Viegla tekstūra, viegli viļņi vai šķipsnas, sakārtojumi nav vairs stīvi. Vasara pati diktē frizūras izvēli.

Ieteikumus vasaras sezonai sniedz Riga Top Hair  mākslinieciskais direktors Andris Kačanovskis.

Uzpūš vējš, mazliet uzlīst lietus – un mati paši kārtojas slapjos viļņos vai nevērīgās šķipsnās. Saule pabalina, toņi gan apzināti, gan neapzināti kļūst gaišāki. Krāsas vasarā nav tik izteiktas kā rudens vai ziemas sezonās. Ir patīkams tāds saules pieskāriens matiem, ko mēģinām pēc tam uzturēt arī rudenī un ziemā, paildzinot vasaras sajūtu.

Vasaras „topa” tendence ir ilgviļņi. Esmu tikai un vienīgi par ilgviļņiem – arī tad, kad tie nebija modē, biju pārliecināts, ka tie ir absolūti lieliska lieta, it sevišķi vasarā. Ja ir plāns dzīvoties brīvā dabā, pa jūru un ūdeņiem, tad, iznākot no ūdens, mati savelkās lokās. Vasarā tas ir ērti.

Par ilgviļņiem pastāv aizspriedumi, sliktās padomju laiku pieredzes dēļ, jo daudzām tika sabojāti mati, un tad uz galvas izveidojās tāda švamme, ko galīgi nevarēja savākt. Matu kosmētikas zinātne savā attīstībā ir ļoti gājušas uz priekšu, un vairs nav jābūt ideāli veseliem matiem, lai varētu likt ilgviļņus. Mēs, salonā, liekam ilgviļņus gan krāsotos, gan balinātos matos. Mūsdienās ilgviļņi ir no pavisam viegliem viļņiem, lai tikai nojauktu taisno struktūru, būtu vieglāk saveidojami un piešķirtu matiem kustību, līdz pat sīkām sprogām, tādiem kā „afro” matiem. Ir daudz iespēju, kā ilgviļņus var ieveidot. Frizieris var novērtēt klienta matus un katrā gadījumā ieteikt piemērotāko risinājumu.

Arī vīrieši liek ilgviļņus. Pat viegli viļņaini mati rada pavisam citu imidžu un arī sajūtu.

Svarīgākie matu kopšanas ieteikumi vasarai:

  • Izvēlieties matu kosmētiku, kas satur UV filtrus
  • Noteikti lietojiet kondicionieri (pat nedaudz vairāk kā parasti, ja zināt ka dosieties stiprā saulē)
  • Papildus lietojiet leave-in kondicionieri ( tas dos matiem papildus mitrumu)
  • Lietojiet matu maskas (tās atjauninās un stiprinās matu struktūru)
  • Vakarā vēlreiz izmazgājiet matus, lai attīrītu tos no sālsūdens, kremiem u.c. vielām, kas pa dienu tajos ir sakrājušās
  • Neizvēlieties košas matu krāsas – oranžas, sarkanas utt. (stiprā saulē tās noteikti izbalēs, pat vienas dienas laikā!!!)
  • Lai pasargātu matus no ļoti stipras saules, valkājiet cepuri

 

Saistītie raksti:

Tavs šīs vasaras iznāciens. Ko darīt ar matiem?

Tavs šīs vasaras iznāciens. Ko darīt ar matiem? II