Foto: Mums Patīk

“SPLENDID PALACE” 92. SEZONU ATKLĀJ AR FILMU “KARSTĀS ASINIS”

20. augusta vakarā kinoteātris “Splendid Palace” atklāja 92. sezonu ar Kannu kinofestivāla atklāšanas filmu “Karstās asinis” (“La Tete Haute”). Pirms seansa notika preses konference, kurā SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika un kinokritiķe, “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa pastāstīja par to, kas šoruden aktuāls Eiropas kino industrijā, kā arī atklāja, kādus īpašus pārsteigumus kinoteātris skatītājiem ir sarūpējis savā jaunajā sezonā.

“Veidojot kino repertuāru, “Splendid Palace” paliek uzticīgs kvalitātei un savām vērtībām. Arī šoruden lutināsim savus skatītājus tikai ar pašām labākajām kinofilmām. Redzēsim gan publikas iemīlētus klasiķus, gan kopīgi iepazīsim jaunus kino talantus, par kuriem jau šobrīd runā visa Eiropa. Sezonas laikā atklāsim arī visas galvenās filmas, kuras šogad pretendē uz lielajām kinoakadēmijas balvām. Latviešu kino cienītājiem savukārt varam apsolīt divas lielas nacionālā kino pirmizrādes”, preses konferencē stāstīja Vineta Verika.

“Pagājušais rudens bija īpaši dāsns pret Latvijas kino sabiedrību, mēs piedzīvojām vairākas lieliskas latviešu kino pirmizrādes, spilgtus Eiropas kino meistardarbus un visam noslēgumā – patiesi grandiozu Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanu Rīgā. Taču arī šis gads “Splendid Palace” kino skatītājiem neliks vilties”, pārliecināta kinokritiķe un “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa, šosezon repertuārā solot ne vienu vien jaudīgas filmas, dažādus festivālus un citus vēl nebijušus kino notikumus.

20. augustā pašā pirmajā sezonas kino seansā, simboliski – Kannu kinofestivāla atklāšanas filma “Karstās asinis”, (“La Tete Haute”), kur spilgti sevi apliecina franču kino pirmā lēdija Katrīna Denēva un jaunais talants Beno Magimels. Filma vēsta par dumpinieku Malonī, kurš sešu gadu vecumā piedzīvojis, ka māte viņu pamet bāriņtiesas kabinetā. Nespēdams sadzīvot ar sistēmu, viņš atkal un atkal spiests stāties tiesas priekšā, līdz nonāk stingrās audzināšanas centrā, kur sastop Tesu – neparastu meiteni, kas vēlas pierādīt, ka arī viņam ir dota cerība.
21. augustā 19:00 pirmizrāde Vima Vendersa filmai “Zemes sāls”, kas vēsta par leģendārā fotogrāfa Sebastio Salgado mūža odiseju cauri kameras objektīvam, tverot pasauli tās izzūdošajā skaistumā, dramatismā un unikalitātē. Pirms seansa Nacionālā kino centra vadītājas Ditas Rietumas komentārs un unikāls, īpaši šim notikumam veidots video sveiciens no paša režisora.
21. augustā 22:00 pirmizrāde šī gada pasaules festivālu sensācijai – Sebastiana Šipera filmai „Viktorija”, kas unikāla ar to, ka tās darbību kamera fiksējusi vienā kadrā. “Viktorija” jau apbalvota ar Berlināles “Sudraba lāci” par īpašu māksliniecisko sniegumu operatoru kategorijā (operators Brandts Grovlers). No Vācijas filma jau izvirzīta “Oskaram” kā labākā ārzemju filma. Režisors Darens Aronofskis, kurš pazīstams ar filmām “Rekviēms sapnim” un “Melnais gulbis”, sacījis, ka šī filma “satricinājusi viņa pasauli”.
Unikāls notikums kinoteārī gaidāms 2. septembrī – dokumentālās filmas “Atnākšana” (The Visit) pirmizrāde, kas vienlaicīgi notiks kinoteātros visā pasaulē. Filma ir eksperiments, kas ar dokumentālās filmas līdzekļiem rada ļoti reālistisku priekšstatu par cilvēces un ārpus zemes atnācēju pirmo satikšanos. Filmu veidojis dāņu režisors un autors Maikls Madsens.
Kinofestivāls “Baltijas Pērle” tiks atklāts ar Pītera Grīneveja filmu “Eizenšteins Gvanahvato” par pasaules slaveno rīdzinieku Sergeju Eizenšteinu. Rudenī būs iespēja redzēt autobiogrāfisku filmu “Amy” par talantīgās dziedātājas Amy Winehouse dzīvi. Novembrī gaidāma pirmizrāde filmai par Daini Īvānu – “Īvānos”. Pirmizrādi piedzīvos šīs sezonas lielākā kino intriga – Paolo Sorrentīno filma “Jaunība”. No 15. oktobra “Splendid Palace” sāksies RīgaIFF, oktobrī skatītājus priecēs Berlināle un Starptautiskais Manhetenas īsfilmu festivāls ar tiešo balsošanu no zāles. 11. septembrī pirmo reizi notiks Studentu nakts ar kino skatīšanos līdz pat rīta ausmai, kas ekskluzīvi iesāksies ar Vudija Allena jaunās filmas “Nesaprātīgs cilvēks” pirmizrādi. Arī šoruden turpināsies kinolektoriji “Tas, ko tu nedrīksti nezināt”. Šogad tie veltīti Eiropas kino lielvalstīm.
Lai veicinātu laba kino atpazīstamību Latvijā, “Splendid Palace” iesāk jaunu tradīciju “Laba kino vēstneši”, ik mēnesi aicinot par vēstnesi kādu sabiedrībā pazīstamu cilvēku, kino draugu. Preses konferencē kļūt par pirmo laba kino vēstnesi tika uzaicināta Agnese Zeltiņa – vienīgā latviešu aktrise, kas līdz šim filmējusies pie pasaules slavu un kino kritiķu atzinību guvušā vācu režisora Sebastiana Šipera, un jau vairākkārt atzinusies mīlestībā Eiropas kino.

Sekojiet līdzi kino jaunumiem www.splendidpalace.lv

Fotomirkļi no “Splendid Palace” sezonas atklāšanas preses konferences

 

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!