Pasākuma afišas fragments

Saruna ar Osvaldu Zebri, Gunti Bereli un Paulu Bankovski Andreja Upīša muzejā

25. oktobrī plkst. 19.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības iela 38–4) notiks tikšanās ar romānu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem Osvaldu Zebri, Gunti Bereli un Paulu Bankovski. Sarunā iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem un citām intriģējošām niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Vēstures romānu sērija „Mēs. Latvija, XX gadsimts” pēdējo gadu laikā kļuva par vienu no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā. 2013. gada sākumā rakstnieces Gundegas Repšes izziņotā koncepcija paredzēja vienkopus pulcēt dažādu paaudžu un literārās pieredzes autorus, lai radītu iespējami daudzpusīgu skatījumu uz Latvijas vēsturi. Laikā starp 2014. un 2018. gadu tika publicēti 13 romāni – katrā no tiem aplūkota kāda pagājušā gadsimta desmitgade vai konkrētāks laika nogrieznis.

Sarunā tiksimies ar hronoloģiski pirmo trīs darbu autoriem: Osvaldu Zebri, kura romāns „Gaiļu kalna ēnā” (2014) faktiski ievada 20. gadsimtu un centrējas ap 1906. gada notikumiem, Gunti Bereli, kura romānā “Vārdiem nebija vietas” (2015) spilgti parādīts Pirmā pasaules kara priekšvakars un arī kara gadi, un Paulu Bankovski, kura romānā „18” (2014) mūsdienās mītoša cilvēka skatījums sasaistīts ar Latvijas valsts tapšanas laiku. Sērijas darbi ir atzinīgi novērtēti gan lasītāju, gan literatūras kritiķu vidū – par romānu “Gaiļu kalna ēnā” Osvalds Zebris 2017. gadā saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu, savukārt Gunta Bereļa romāns “Vārdiem nebija vietas” un Paula Bankovska “18” attiecīgi 2015. un 2016. gadā bija nominēti Latvijas Literatūras gada balvai.

Šī tikšanās aizsāks sarunu ciklu ar romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem. Jau nākammēnes, 21. novembrī, Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāma nākamā tikšanās ar rakstniekiem.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 25. oktobris, 19.00–20.00.
Ieejas maksa: 2.00 €.

Vairāk informācijas: galvenais speciālists Arnis Koroševskis, +371 67289767; +371 29254346; arnis.korosevskis@memorialiemuzeji.lv un mājaslapā.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!