Senās mūzikas grupa "Obscurus Orbis"

PROGRAMMA FOLKMŪZIKAS CIENĪTĀJIEM

Šo ceturtdien, piektdien un sestdien folkklubā “Ala Pagrabs” muzicēs viesmākslinieku grupu “Estbel”, māsas Dimantas un senās mūzikas grupa “Obscurus Orbis”.

Ceturtdien, 17. decembrī, plkst. 20:00 aicinām uz muzikālu vakaru ar viesmākslinieku grupu ESTBEL.

Hartwin Dhoore un Leana Vapper

Grupa ESTBEL ir muzikāla mikstūra starp Leana Vapper, kura ir dzimusi un uzaugusi Saaremaa salā Igaunijā, un Hartwin Dhoore, kurš ir uzaudzis Sint-Lievens-Houtem Flandrijā.
Viņa savstarpēji dalījās ar kaisli pret folkmūziku un mīlu pret skaisto Igaunijas dabu. Savā mūzikā viņi it iedvesmojušies no skaistajiem dabasskatiem, neskartās dabas, augiem, dzīvniekiem un sirdi sildošiem apkārtējiem cilvēkiem.
ESTBEL aicina ikvienu klausītāju doties muzikālā ceļojumā caur jūrām savā uzstāšanās laikā, iepazīstinot ar idillisko Igauniju un Visumu.
Klausāmies un baudām!

18. decembrī, piektdienas vakarā plkst. 21:00 aicinām baudīt skanīgo māsu trio, kuram pievienojušies brīnišķīģi vīriešu kārtas pārstāvji.

masas Dimantas

Māsas Dimantes

MĀSAS DIMANTAS ir unikāls balsu sajaukums, kurā reizē saklausāms skaņas kuplums un tebmbrāla vienotība. Tādu iekšējo spēku var sajust tikai māsu dziedājumā!
Laima, Katrīna un Alise nāk no septiņu bērnu ģimenes Baldonē. Meitenēm ir četri brāļi un mīloši vecāki, ar kuriem viņas lepojas. Visas trīs māsas mācījušās Baldones mūzikas pamatskolā, vēlāk turpinot mācības katra savā jomā. Meitenes kopš dzimšanas piedalījušās ģimenes folkloras kopā “Austra”, vēlāk folkloras kopā “Kokle” Rīgā, tāpēc nav pārsteigums, ka katra no māsām lieliski spēj kuplināt dziedāšanu ar dažādu instrumentu spēli.

DALĪBNIECES:
Laimu raksturo jauks, atvērts smaids, eleganta balss, smalka humora izjūta. Talantīga mūziķe, kas dziļi sajūt tautas mūziku.
Ģimenē pirmā meita pēc brāļiem, jauna enerģija, laimes sajūta.
Ārpus tradicionālā, pašlaik Laima aktīvi darbojas arī citā Latvijas mūzikas vides lauciņā kā komponiste un solo izpildītāja.Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mūzikas akadēmijā un savās vispusīgajās zināsānās dalās ar bērniem un pieaugušajiem, šogad, ar dančiem, arī pasaules latviešu jaunatnes seminārā 2×2 Ratniekos.

Katrīna ir enerģijas un brīnumu pilna. Aizrautīga, čakla, izpalīdzīga un iejūtīga. Muzikāla, ar lieliskām organizatores spējām.
Dimantu ģimenē piedzimstot ienesa mieru un prieku.
Šobrīd Katrīna nodarbojas ar pasākumu organizēšanu, kā arī gūst jaunas iedvesmas muzicējot kopā ar pasaules ārzemju latviešiem, kuri atgriezušies Latvijā. Šovasar Katrīnu varēs sastapt arī Garezera vasaras vidusskolā un Katskiļu 3×3.

Alise ir jauka un gudra, viņai patīk baudīt dzīvi un labu kompāniju. Dabas bērns. Patīkama sarunu biedre. Labas mūzikas cienītāja.
Alise ir jaunākā no māsiņām, vienmēr dzirkstoša un draudzīga.
Pašreiz Alise studē Latvijas Kultūras akadēmijā, kur apgūst skandināvu valodas. Alises šī gada piedzīvojumu sarakstā ir daudz ceļojumu, un vienā no tiem, romantiskā kalna virsotnē viņa saņēma bildinājumu. Nu māsās Alisei pūrā gatavo dziesmas un apdziedāšanās precībām.

Sestdienā, 19. decembrī plkst. 22:00 aicinām ikvienu uz viduslaiku mūzikas vakaru kopā ar grupu OBSCURUS ORBIS.

Obscurus-Orbis-janvaris-2015

Grupa “Obscurus Orbis”

Senās mūzikas grupa “Obscurus Orbis” tika dibināta 2007. gada vasarā. Grupas dalībnieki, kas iepriekš bija iesaistīti citos mūzikas projektos, ir iepazinušies braukājot pa dažādiem ar viduslaiku tematiku saistītiem pasākumiem. Kopēja vēlme rekonstruēt viduslaiku gaisotni, kas nāk līdz ar tā laika mūzikas un mūzikas instrumentu skaņu izraisītām vibrācijām un ļauj klausītājam pilnīgām izjust šīs miglainās pasaules būtību, ved klausītājus sev līdzi uz laikiem, kad vīri bija drosmīgi bruņinieki, sievietes – skaistas princeses un zeme vēl bija plakana.

„Obscurus Orbis” repertuārā ir viduslaiku melodijas no visas Eiropas, savam skanējumam grupas dalībnieki izmanto visskaļākās dūdas, taurītes, īru bouzouki un dažādas bungas. „Obscurus Orbis” ir arī vienīgā grupa Latvijā, kurā tiek spēlēts tāds viduslaiku instruments kā hurdy-gurdy.

Grupa ir uzstājusies dažādos viduslaiku svētkos un festivālos gan Latvijā, gan arī Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Alternatīva senās mūzikas interpretācija aizrauj klausītājus arī, ja grupa uzstājas klubos tādos kā “Nabaklab”, “Melnā Piektdiena” , Folklubs “Ala Pagrabs”.

Jauku šo ziemas saulgriežu laiku!

Tiekamies, lai baudītu īstu latvisku dzīvi pie mums – Folkklubā Ala Pagrabs!

Tuvāk ar folkklubu “Ala Pagrabs” iepazīstieties šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!