Publicitātes foto

MANS NERVU KOKS AR ZILIEM ZARIEM

14. maijā Raiņa un Aspazijas muzejs aizsāk pasākumu ciklu ASPAZIJA / RAINIS: DAŽĀDĀS SEJAS par abu dzejnieku atveidojumu mākslā un tēlu sabiedrībā.

Pirmais pasākums MANS NERVU KOKS AR ZILIEM ZARIEM
notiks Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12–9, un vēstīs par sievietes mākslinieces tēlu 20. gs. sākumā.

14. maijā
plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas muzeja un Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja speciālistu priekšlasījumi:
Elvīra Bloma (Raiņa un Aspazijas muzejs). Dzejnieces tēls un loma 20. gs. sākumā, Aspazija un sabiedrība
Dora Pauzere (Raiņa un Aspazijas muzejs). Fotogrāfija un fotografēšanās gadsimta sākumā
Dace Vosa (Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs). Ellija Forsele-Rozentāle. Ziemeļu valkīra latviešu gleznotāja namā
Astrīda Cīrule (Raiņa un Aspazijas muzejs). Aspazija un Rainis cepurēs (dzejnieki fotogrāfijās, dienasgrāmatās un vēstulēs)
plkst. 19.00 Aspazijas dzejas lasījums MANS NERVU KOKS AR ZILIEM ZARIEM, kurā piedalīsies aktrise Regīna Razuma un komponists Imants Zemzaris.
Aktrise Regīna Razuma jau kādu laiku ir iemīlējusies Aspazijas dzejā. Aspazija ir gan ekscentriska, gan arī noslēgta. Vientulības sajūta dzejā viņu nepamet pat tad, kad viņas vārdu zina visi. Aspazija pretojas sabiedrības uzspiestajām normām un tās pilsoniskajam trulumam, bet vienlaikus uzskata, ka darbs cilvēces labā ir viņas dzīves augstākais mērķis.

14. un 16. maijā (Muzeju naktī), sākot no plkst. 16.00, muzejā darbosies cepuru darbnīcas, ko vadīs LMA modes mākslas studentes Anete Krišjānova, Laima Ūdre un Anda Miščenko.

mans nervu koks ar ziliem zariem_afisa

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!