Publicitātes foto

Lūznavas muižā varēs baudīt jau trešo Mākslas pikniku

22. jūlijā Lūznavas muiža un parks jau trešo reizi aicinās uz mākslu un garšu festivālu – Mākslas pikniks. Mākslas pikniks ir īsts vasaras noskaņu pilns notikums dažādu vecumu un interešu grupu mākslas baudītājiem un vasaras īpašo mirkļu piedzīvotājiem, lai ļautos mūzikas, mākslas, dejas, garšu, teātra un citu baudu piepildītai svētdienai

Mākslas piknika laikā no 13.00 līdz 22.00 Lūznavas muižā un tās parkā mīsies mūzikas, teātra, laikmetīgās dejas, meistarklašu, ēšanas prieku un citas norises, ļaujot nesteidzīgi pavadīt notikumiem piepildītu svētdienu Rēzeknes novadā ar ģimeni un draugiem. Šī gada Mākslas piknika muzikālajai baudai sarūpētas grupu “Pērkons”, “Bez PVN”, “Rahu The Fool”, “Tangoriginales”, Evilenas Protektores džeza kvarteta, “Žvūrgzdyni” un citu uzstāšanās, kā arī neiztrūkstoši viesi no ārvalstīm – šoreiz “Baltic Guitar Quartet” no Lietuvas un Silver Sepp no Igaunijas. Pirmajos divos festivāla norises gados Mākslas pikniks ir pārsteidzis tieši ar norišu dažādību – šis gads nebūs izņēmums. Līdzās muzikālajai programmai un piknika baudīšanai būs skatāmas gan vairākas laikmetīgās dejas izrādes, leļļu izrādes lieliem un maziem, vērojama mākslas plenēra norise, baudāma kino festivāla “2 Annas” filmu programma, laikmetīgā cirka (Igaunija) priekšnesumi, radošās darbnīcas, literārie lasījumi un grāmatu prezentācijas, kā arī Mākslas piknika laikā tiks pirmo reizi kurināts un izņemts īpaši Lūznavas muižai šovasar topošais keramikas apdedzināšanas ceplis, piedāvāta supošanas iespēja muižas parka dīķos un citas aktivitātes. Viena no svarīgākajām piknika sadaļām noteikti ir arī ēdiena baudīšana – to ikviens nesteidzīgi varēs darīt gan īpaši ierīkotajās piknika vietās, baudot līdzi paņemto piknika grozu saturu, gan “Putni” mirkļa restorānā muižas Kulturys škiunī, gan arī ēdienu meistarklasēs un citos piedāvājumos.

Mākslu un garšu festivāls Mākslas pikniks kā allaž īpašu programmu būs sarūpējis arī mazākajiem mākslas baudītājiem, kuri piknika norises būs aicināti piedzīvot laikā no 13.00 līdz 19.00 ar dažādām radošajām darbnīcām, lielajiem burbuļiem, kino, leļļu izrādi, cirka māksliniekiem un citām norisēm.

Mākslas piknika ideja ir iedzīvināt aktīvo mākslas sajūtu, savienojot dažādas jomas un disciplīnas, veicinot kopradi mākslā, vidē, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs, tā visa centrā paturot cilvēku un viņa sajūtas. Piknika aicinājums ir atklāt un novērtēt skaisto, dažādo un interesanto sev apkārt, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un citu prieku baudījumu. Doma par Mākslas pikniku Lūznavas “Mūzā” radusies, savienojot te mītošo Mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru. Pirmajos divos gados Mākslas pikniks guva plašu atsaucību, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citām Latvijas vietām. Pasākums arī šogad kuplinās Rēzeknes novada dienu programmu.

Mākslas piknika norisi atbalsta Rēzeknes novads, Valsts kultūrkapitāla fonds, biedrība “Laukku”, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, “Café PUTNI”, “Verems”, “Banana Chill”, Francijas institūts Latvijā, “Latvijas Koncerti”.

Ieejas maksa Mākslas piknikā ir 3,00 €, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā kā arī uz vietas pasākuma norises dienā. Plašāka informācija Lūznavas muižas mājaslapā, rakstot muiza@luznava.lv vai zvanot +371 29390701.

Video ieskats pērnā gada Mākslas piknikā šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!