Foto: Mums Patīk

LaLiGaBa kategorijas „Labākais prozas darbs” nominanti

Tuvojoties Latvijas nozīmīgākajam gada notikumam literatūras nozarē, vēlreiz pārlapojam “Latvijas Literatūras gada balvas” kategorijas “Labākais prozas darbs” nominantu grāmatas, kas iznākušas 2015. gadā.

Kategorijā “Labākais prozas darbs” ir nominēti:
Nora Ikstena. Mātes piens, Dienas grāmata
Māris Bērziņš. Svina garša, Dienas grāmata
Guntis Berelis. Vārdiem nebija vietas, Dienas grāmata
Vladis Spāre. Tu nevari dabūt visu, ko gribi, Zvaigzne ABC
Inga Žolude. Stāsti, Dienas grāmata

vaks_newNr_2_drukai

 

Noras Ikstenas romāns Mātes piens iznāca 2015. gada oktobrī. Tas ir izdevniecības Dienas Grāmata Latvijas vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” devītais romāns, kura vēstījuma centrā ir 20. gadsimta 70. un 80. gadi. Grāmatas atvēršanas svētki tika svinēti Ikšķiles tautas namā.
Noras Ikstenas romāns Mātes piens ir saņēmis Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu Kilograms kultūras 2015 kategorijā “Literatūra”.

Maris_Berzins_Svina_garsa

 

 

Māra Bērziņa romāns Svina garša iznāca 2015. gada janvārī. Tas ir izdevniecības Dienas Grāmata Latvijas vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” trešais romāns, kurš vēsta par notikumiem laikposmā no 1939. līdz 1941. gadam. Grāmatas atvēršanas svētki notika NicePlace Mansards.
2015. gada maijā Māra Bērziņa romāns Svina garša saņēma Dzintara Soduma balvu, kuru ik gadu pasniedz Ikšķiles novada pašvaldība.
2015. gada novembrī Māris Bērziņš par romānu Svina garša saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu literatūrā. Par godu šim priecīgajam notikumam autors portālam Mums Patīk atsūtīja stāstu Gūtenmorgens un nāve.
Režisora Valtera Sīļa iestudējumā romāns Svina garša nonācis arī uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves. Iestudējuma pirmizrāde notika 2016. gada 4. februārī.
Romānam Svina garša 1. vietu piešķīrusi arī 2015. gada Latvijas vecāku žūrija.

Guntis_Berelis_vardiem nebija vietas

 

Gunta Bereļa romāns Vārdien nebija vietas iznāca 2015. gada aprīlī. Tas ir izdevniecības Dienas Grāmata Latvijas vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” otrais romāns, kura notikumi risinās laikposmā no 1914. līdz 1916. gadam. Grāmatas atvēršanas svētki notika NicePlace Mansards.
2015. gada septembrī Gunta Bereļa romāns Vārdien nebija vietas saņēma Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis.
2016. gada 22. martā Gunta Bereļa romāns Vārdiem nebija vietas saņēma laikraksta Diena gada balvu kultūrā 2015 – mākslinieka Gļeba Panteļejeva veidoto Zelta kartupeli.

Vladis_Spare_Tu nevari dabut

 

Vlada Spāres romāns Tu nevari dabūt visu, ko gribi iznāca 2015. gada novembrī. Grāmatas izdevējs Apgāds Zvaigzne ABC romānu raksturo ar vārdiem: “Rāmi ritošs sižets ar negaidīti spriganiem pavērsieniem, atjautīgas vārdu un domu spēles, apburoši dialogi un mīlēšanas vērti galvenie varoņi, kuru starpā ir ne tikai cilvēki, bet arī vienmēr mainīgā, visiem zināmā un tomēr pārsteigumiem bagātā Rīga – tā pavisam īsi varētu raksturot romāna saturu. Taču tas ir ļoti īss raksturojums, un pie tā apstāties būtu tuvredzīgi.” Grāmatas atvēršanas svētki tika svinēti Apgāda Zvaigzne ABC prezentāciju zālē.

Inga_Zolude_Stasti

 

Ingas Žoludes septiņu garstāstu krājums Stāsti  iznāca 2015. gada decembrī. Inga Žolude par savu stāstu krājumu saka tā: “Šīs grāmatas stāsti ir tapuši no vērošanas – visbiežāk sevis vērošanas, dabas, cilvēku vērošanas – un no ieklausīšanās – visbiežāk klusumā, sevī, vārdos. Tēli šajos stāstos runā, taču bieži vien vārdi ir ietilpīgāki, pirms tie izteikti, – vēlējos uzrakstīt par stāstiem, ko mēs nesam sevī un par kuriem neviens, iespējams, nenojauš.” Grāmatas atvēršanas svētki tika svinēti NicePlace Mansards.

 

Tuvāk iepazīties ar Latvijas Literatūras gada balvas  kategorijas “Labākais prozas darbs” nominatiem būs iespēja 8. aprīlī plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā Rīgā, Skolas ielā 15, kur notiks LALIGABA prozas lasījumi.

Literatūras gada balvas tiks pasniegtas 2016. gada 21. aprīlī plkst. 18.00 Spīķeru koncertzālē. Balvu ieguvēji saņems naudas balvas kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAs lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija „MĀJO”. Balvas pasniegšanas ceremoniju veido rakstniece Inga Žolude, režisors Viesturs Roziņš, scenogrāfs Valters Kristbergs, video režisors Kristaps Kalns un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers. Pasākumu vadīs rakstniece un žurnāliste Kristīne Želve un rakstnieks Pauls Bankovskis, par muzikālajām intermēdijām rūpēsies patīkamās mūzikas ansamblis “Brokastis četratā”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!