Fragments no pasākuma afišas

ES JŪS PIESPIEDĪŠU MĪLĒT RAINI

26. novembrī plkst. 18.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12–9, izstādes “Raiņa un Aspazijas dažādās sejas” ietvaros notiks Raiņa un Aspazijas muzeja veidotais pasākums ES JŪS PIESPIEDĪŠU MĪLĒT RAINI.

Ar stāstījumu par Raiņa un Aspazijas lomu padomju laikos uzstāsies LKA profesors Raimonds Briedis, pēc tam – Improzoo improvizācijas teātra spēle (scenārija autore – dzejniece un dramaturģe Inga Gaile).

Vai iekļūšana obligātās literatūras sarakstā daiļdarbu padara mazāk baudāmu? Dramaturgs Gunārs Priede lugu “Es jūs piespiedīšu mīlēt Raini” pabeidza 1973. gadā. Par pamatu lugas nosaukumam kļuva izteikums, kas piedēvēts valdonīgajai, taču talantīgajai latviešu valodas un literatūras skolotājai Ainai Britānei.
Gunāra Priedes lugā Rainis simbolizē gan politisko varu, gan arī garīgo spēku un ētiskos ideālus, taču ikdienas dzīvē tie nereti rada duālas situācijas. Improvizācijas teātra Improzoo aktieri apspēlēs mītus par Raini, Raiņa darinātos jaunvārdus, ierakstus dienasgrāmatā un katrā ziņā – mēģinās publiku “piespiest” iemīlēt Raini…

RA_piespiest_26_11

Izstāde RAIŅA UN ASPAZIJAS DAŽĀDĀS SEJAS Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā būs apskatāma līdz 2016. gada 6. janvārim.

Projektu atbalsta VKKF.
Pasākumu atbalsta alus darītava “Valmiermuiža”.

Tuvāka informācija pa tālruni 67272643, 26912310 vai e-pastu: elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, kā arī mājas lapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!