AIVARS NEIBARTS UN KREISĀ KRASTA ZĪMES

16.decembrī, plkst. 17:00, projekta “Grāmatu putni jeb Pārdaugavas stāstu medības” ietvaros, Jāņa Akuratera muzejā dzejnieks Arvīds Ulme stāstīs par spilgto un neparasto dzejnieku Aivaru Neibartu (1939 – 2001) un viņa dzīvi Pārdaugavā.

Neibarts dzimis Liepājā, taču dzīvi pavadījis Rīgā. Savus divdesmit gadus no tās – Pārdaugavā. Dramaturģe Lelde Stumbre Aivaru Neibartu min kā vienu no tiem Pārdaugavas spilgtākajiem personāžiem, par kuru var un vajadzētu uzrakstīt romānu.

Publicēties Neibarts sāka 1960. gadu sākumā, dzejas krājumi iznāca reti, taču tie izcēlās ar īpašu “neibartisku” stilu un noskaņu. Viņš pazīstams kā daudzu rokgrupas “Līvi” dziesmu tekstu autors, piemēram, “Ziņģe par bailēm”, “Spoku koks”, “Bailes par ziņģi” u.c.

Dzejnieks Arvīds Ulme (1947) Neibartu pazinis daudzus gadus, īpaši kā aktīvu Vides aizsardzības kluba biedru, kā ietvaros Neibarts sevi pozicionējis kā “Zaļo pūķi”. Par to un daudz ko citu – 16. decembra stāstu medībās!

Ieeja bez maksas

Projektu atbalsta VKKF, rakstnieku muzeju biedrība “Pils”, izdevniecība “Neputns”, radošā apvienība W-2 art un multimediju mākslinieks Vitālijs Vinogradovs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!