Publicitātes foto

Vienā koncertprogrammā savīsies dejiska džeza mūzika un mūsdienu latgaliešu literatūra

Sestdien, 10. februārī, plkst. 15.00 Lūznavas muiža aicina uz eksperimentālu programmu “Pasaules mūzika un latgaliešu dzeja”, kurā ansamblis “Brokastis četratā” un latgaliešu literāts Raibīs vienā programmā savīs dejisku džeza mūziku un mūsdienīgu latgaliešu literatūru. Līdzās koncertprogrammai tikai sestdien Lūznavas muižā būs skatāma Gunāra Indričāna vienas dienas izstāde “Grybātuos atminis”.

Ansamblī “Brokastis četratā” apvienojušies mūzikas profesionāļi, četri akadēmiski izglītoti mūziķi, kuriem patīk rast prieku mūzikā – pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Jānis Stafeckis, flautists Andis Klučnieks un sitaminstrumentālists Aivars Krastiņš. Mūzikas žurnālists Orests Silabriedis par ansambli teicis: ““Brokastis četratā” ir ļoti talantīgu draugu un domubiedru apvienība, kas slavena ar mocartiski vieglu attieksmi pret skaņām un to salikumiem. Var teikt, ka grupas moto ir darīt prieku cilvēkiem tādā veidā, kas iepriecina arī pašus mūziķus. Trausla un izsmalcināta spēle, gaumīga jokošanās – skaņu silueti nevainojami profesionāli un izteiksmīgi kā labi tušas zīmējumi.” Sestdien paredzētājā notikumā ansambļa izpildījumā skanēs Alfrēda Šnitkes, Kloda Bollinga, kā arī pašu ansambļa dalībnieku komponēti un apdarināta skaņdarbi, koncerta repertuārā caurvijot dažādu emociju pilnu dejiskumu – no skumjas lirikas līdz ugunīgai jautrībai.

Līdzās ansamblim “Brokastis četratā” koncerta apmeklētāji varēs ļauties latgaliešu multimākslinieka un literāta Raibuo dzejoļiem no 2017. gada beigās iznākušā dzejas krājuma “Pistacejis”. Krājums “Pistacejis” turpina Raibajam tik ļoti tīkamo intelektuālo spēlīšu (arī vārduspēļu) motīvu. Par to liecina kaut vai dzejas krājuma nosaukums, kam ir divas nozīmes: “Pistacejis” kā ‘pistācijas’ jeb ‘uzkoda’ un ‘pie stacijas’. Raibā stila tonalitātēs dominē jau tradicionālais sarkasms un ironija, kas dažbrīd pārvēršas pat par cinismu, un, protams, neiztrūkst arī traģikas un traģikomisma ieskaņu. Viņa uzmanības centrā ir dažādas sociālās aktualitātes, kas atklāj ne vien mūsdienu Latgales vaibstus, bet arī indivīda cīņu par izdzīvošanu un pašcieņu, māju sajūtas un dzīves jēgas meklējumus. Raibīs un dzejas krājums “Pistacejis” iekļuvis arī Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2017” nominantu vidū kā gada labākais sniegums literatūrā, gan kā gada labākais izdevums/grāmata.

Sestdien Lūznavas muiža koncerta apmeklētājiem sarūpējusi vēl vienu pārsteigumu – latgaliešu alternatīvās kultūras aktīvista, turpat blakus Vertukšnē dzīvojošā Gunāra Indričāna, kurš plašāku atpazīstamību guvis ar savām pazīstamu filmu latgaliskajām versijām un skaņdarbiem kā DJ Guntix un “Jis i jī, kam nav bolsa”, peintisma stilā veidoto darbu vienas dienas izstādi “Grybātuos atminis”. Līdz šim izstāde pērnā gada rudenī bijusi skatāma vien Preiļu kebabnīcā “Hasans”. Izstādi veido humora pilni vizuālie darbi, kuros atspoguļotas gan sociālas un sabiedrībā aktuālas, gan autoram ļoti personīgas tēmas.

Koncertprogrammas “Pasaules mūzika un latgaliešu dzeja” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novada dome.

Biļetes uz pasākumu var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā, cena 8,00–12,00 €. Plašāk par muižā notiekošajiem pasākumiem var uzzināt Lūznavas muižas mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!