Pasākuma afišas fragments

Vēlēšanās Tuvošanās Atklāšanās Jāņa Akuratera muzejā

Jāņa Akuratera 143. dzimšanas dienā Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, O.Vācieša ielā 6a) svētdien, 13. janvārī, notiks trīsdaļīgs pasākums “Vēlēšanās Tuvošanās Atklāšanās”.

Plkst. 13. 00 1. cēliens – Jāņa Akuratera “Kalpa zēna vasara. Degoša sala” jaunā izdevuma atvēršana apgāda “Jumava” paspārnē.

Plkst. 14. 30 2. cēliens – Māra Salēja (Marians Rižijs) 5. dzejoļu krājuma “Tuvošanās” atvēršana. Izdot apgāds Zvaigzne ABC.

Māris Salējs ir atdzejotājs un dzejnieks ar plašu un daudzveidīgu pieredzi. Viņa daiļradi raksturo  klasiskās dzejas saturisko vērtību apvienošana ar formas un izteiksmes novatoriskumu. Māris ir tulkojis un atdzejojis Ivanu Franko, Česlavu Milošu, Oļegu Ļencoju un Andžeju Sapkovski.

Plkst. 16.00 3. cēliens – Ievas Akurateres un Aivara Hermana jaunā mūzikas albuma “Vēlēšanās” atvēršana. Ieva Akuratere ir zināma kā grupas “Pērkons” soliste, darbojusies arī kā aktrise, karjeras laikā izdevusi jau ap 17 ierakstu. Aivars Hermanis bieži tiek dēvēts kā viens no labākajiem Latvijas ģitāristiem, sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Krievijas valsts Televīzijas un Radio Vieglās mūzikas orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri. Dažādu grupu sastāvos koncertējis Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Lietuvā, Igaunijā, Gruzijā, Armēnijā un citviet.

Starp cēlieniem – kafijas pauzes.

Ieejas maksa – 2.00 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.50 EUR.

Pasākums tiks fotografēts. Foto materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Papildus informācija par pasākumu: Akuratera.muz@inbox.lvakuraters@memorialiemuzeji.lv, tel. 29451112 (Ruta Cimdiņa)

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!