Izrādes afišas fragments

Starptautiskā radošā kolektīva veidotā izrāde “Pīķa dāma” tiks izrādīta Dailes teātra Mazajā zālē

28. un 29. septembrī Dailes teātra Mazajā zālē (Brīvības ielā 75) tiks izrādīta starptautiskā radošā projekta Teatro Fabrica veidotā izrāde “Pīķa dāma”, kas tapusi pēc Aleksandra Puškina stāsta motīviem. Vairākas iestudējuma pirmizrādes šovasar notika Jūrmalā, projekta vasaras rezidencē. Visas izrādes bija izpārdotas, tādēļ organizatori un režisore pieņēma lēmumu iestudējumu parādīt uz vienas no lielākā Latvijas teātra skatuvēm, saglabājot kamerstilu un maksimālu skatītāju iesaisti notikumos. Sākums plkst. 19.00, bez starpbrīža.

“Tagad, piemērojot izrādi profesionālai skatuvei, svarīgais ir nepazaudēt to mājas teātra sajūtu, kuru mēs tik ilgi meklējām. Lai būtu vajadzīgā omulība un kompaktums, mēs samazināsim Mazās zāles skatuves dziļumu, veidosim jaunas dekorācijas un gaismas, pārstrādāsim kopējo koncepciju, ņemot vērā konkrēto telpu. Domāju, ka izrādes jaunā versija būs interesanta gan tiem, kas to jau ir redzējuši vasarnīcas formātā, gan arī visiem teātra mīļiem, kuriem patīk jaunas formas,” stāsta izrādes “Pīķa dāma” režisore un Grāfienes lomas atveidotāja Marija de Valukofa (Maria de Valukoff).

Izrādes “Pīķa dāma” aktieru sastāvs ir nemainīgs:
Hermanis– Marats Efendijevs
Tomskis– Rihards Lepers
Grāfiene – Marija de Valukofa (Maria de Valukoff)
Lizaveta Ivanovna  – Jana Lute

Radošajā kolektīvā darbojas augsta līmeņa profesionāļi un talantīgas radošās personības no Latvijas un Krievijas, projekts pārsteidz ar ideju un ieceru vērienīgumu. Izrādes centrs un galvenā kuratore ir Marija de Valukofa – teātra darbiniece, aktrise, teātra un kino režisore, mākslas zinātņu kandidāte. Lielākajai daļai komandas dalībnieku ir milzīga darba pieredze apjomīgos teātra, kino, televīzijas un izklaides pasākumus.

Uzveduma scenogrāfiju veidojis Jevgēņijs Raicess – Krievijas televīzijas akadēmijas loceklis, AAS “Pirmais kanāls” galvenais dizainers, TEFI prēmijas ieguvējs. Iestudējumā svarīga vieta ierādīta mūzikai un modernajai horeogrāfijai, ko veidojis Krievijas komponists, aranžētājs, starptautisku konkursu uzvarētājs, pianists Vladimirs Beluncovs un jaunā Latvijas horeogrāfe Laura Gorodko. Izrādes afišas autors ir Igors Gurovičs viens no pasaulē labākajiem grafiskajiem dizaineriem, profesionālo prēmiju “Rodčenko”, “Design Innovation Award”, “Golden Bee Award”, u.c. laureāts. Projekta izpildproducente ir Jekaterina Lanskaja-Sapožņikova neskaitāmu video, televīzijas projektu, starptautisko festivālu, tostarp WORLD JAZZ Festival režisore un producente, filozofisku diskusiju cikla ar ietekmīgā intelektuālā žurnāla Rīgas Laiks dibinātājiem iedvēsmotāja un organizatore.

Izrādi veidoja:

Kostīmu māksliniece: Valentīna Začiņajeva
Izrādes direktors: Arnis Grīnbergs
Fotodizains: Svjatoslavs Pļušs
Skaņu režisors: Rūdolfs Bušmanis
Gaismu režisors: Kaspars Jurgons
Koncertmeistare: Natālija Titova
Grims: Anastasija Robiška – Haleka
Režisora palīdze: Lidija Veremčuka

Biļetes uz pasākumiem var nopirkt Bilesuparadize.lv tīklā

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!