Grupa "Mirta & Hot Acoustics"

Šonedēļ folkklubā “Ala Pagrabs”

Kā jau ierasts, trešdien folkklubā notiks jautrais danču vakars, ceturtdien – karaoke, bet soļankas svētdienā ikviens klātesošais varēs baudīt gardu maltīti dzīvās mūzikas pavadībā. 14. jūlija vakarā folkklubā uzstāsies “Mirta & Hot Acoustics”, 15. jūlija vakarā – māsas Dimantas, 16. jūlija vakarā –  senās mūzikas grupa “Obscurus Orbis”, bet 17. jūlija vakarā gaidāma muzikālās apvienības ‪#ImantaDimanta un draugi uzstāšanās.

14. jūlija vakarā plkst. 21:00 blūza vakars ar grupu “Mirta & Hot Acoustics”, kuras sastāvā muzicē:
Mirta Krupeņina (bluesbird) – vokāls
Jevgēņijs Krupeņins – akustiskā ģitāra, slide ģitāra, vokāls (ex ģit. Opus Pro)
Aleksandrs Šluevs – harmonika
Bruno Priekulis – kontrabass
Andrey Yahimovich – harmonika,mazā bunga
Gints Žilinskis – klavieres
Grupa nodibinānta 1994. gadā. Mūziķi izpilda 20. gadsimta sākuma klasisko un retro blūzu. Pirms grupas nodibināšanās mūziķi spēlēja country, rock’n roll, blues stilā dažādās citās grupās. 1996. gadā “Johnnie Walker” organizētajā blūza festivalā “Blūza tūre” grupa ieguva galveno balvu. Grupa uzstājās gan uz lielām skatuvēm, gan mūzikas klubos un regulāri piedalās festivālos: “Bildes” (Rīgā), “Rock summer ’99” (Rīgā), “Bliuzo naktys” (Lietuvā), “Country fest” (Bauskā), “Blūza dienas” (Rīgā), “Hapsala” (Igaunijā), “Olstina”(Polijā), “Bad Gasteina” (Austrijā).
Vokāliste Mirta ir primā blūza izpildītāja Latvijā.
Mirtai piemīt fascinējoša balss un suģistējošs šarms,
tā rakstīja par viņu Latvijas presse.
1998. gadā grupa ierakstīja CD “Pratt City Blues” retro un klasiskā blūza stilā, kas Latvijā bija pirmais ar šāda žanra mūziku. 2006. gadā nāca klajā grupas otrais CD “Monday boogie”.

Masas Dimantas

15. jūlija vakarā plkst. 21:00 folkklubs aicina baudīt skanīgo māsu trio, kuram pievienojušies brīnišķīgi vīriešu kārtas pārstāvji.
“Māsas Dimantas” ir unikāls balsu sajaukums, kurā reizē saklausāms skaņas kuplums un tebmbrāla vienotība. Tādu iekšējo spēku var sajust tikai māsu dziedājumā!
Laima, Katrīna un Alise nāk no septiņu bērnu ģimenes Baldonē. Meitenēm ir četri brāļi un mīloši vecāki, ar kuriem viņas lepojas. Visas trīs māsas mācījušās Baldones mūzikas pamatskolā, vēlāk turpinot mācības katra savā jomā. Meitenes kopš dzimšanas piedalījušās ģimenes folkloras kopā “Austra”, vēlāk folkloras kopā “Kokle” Rīgā, tāpēc nav pārsteigums, ka katra no māsām lieliski spēj kuplināt dziedāšanu ar dažādu instrumentu spēli.
Dalībnieces:
Laimu raksturo jauks, atvērts smaids, eleganta balss, smalka humora izjūta. Talantīga mūziķe, kas dziļi sajūt tautas mūziku. Ģimenē pirmā meita pēc brāļiem, jauna enerģija, laimes sajūta.
Ārpus tradicionālā, pašlaik Laima aktīvi darbojas arī citā Latvijas mūzikas vides lauciņā kā komponiste un solo izpildītāja. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mūzikas akadēmijā un savās vispusīgajās zināsānās dalās ar bērniem un pieaugušajiem, šogad, ar dančiem, arī pasaules latviešu jaunatnes seminārā 2×2 Ratniekos.
Katrīna ir enerģijas un brīnumu pilna. Aizrautīga, čakla, izpalīdzīga un iejūtīga. Muzikāla, ar lieliskām organizatores spējām. Dimantu ģimenē piedzimstot ienesa mieru un prieku.
Šobrīd Katrīna nodarbojas ar pasākumu organizēšanu, kā arī gūst jaunas iedvesmas, muzicējot kopā ar pasaules ārzemju latviešiem, kuri atgriezušies Latvijā. Šovasar Katrīnu varēs sastapt arī Garezera vasaras vidusskolā un Katskiļu 3×3.
Alise ir jauka un gudra, viņai patīk baudīt dzīvi un labu kompāniju. Dabas bērns. Patīkama sarunu biedre. Labas mūzikas cienītāja. Alise ir jaunākā no māsiņām, vienmēr dzirkstoša un draudzīga.
Pašreiz Alise studē Latvijas Kultūras akadēmijā, kur apgūst skandināvu valodas. Alises šī gada piedzīvojumu sarakstā ir daudz ceļojumu, un vienā no tiem, romantiskā kalna virsotnē viņa saņēma bildinājumu. Nu māsās Alisei pūrā gatavo dziesmas un apdziedāšanās precībām.

16. jūlija vakarā plkst. 22:00 viduslaiku mūzikas vakars kopā ar grupu “Obscurus Orbis”.
Senās mūzikas grupa “Obscurus Orbis” tika dibināta 2007. gadā vasarā. Grupas dalībnieki, kas iepriekš bija iesaistīti citos mūzikas projektos, ir iepazinušies braukājot pa dažādiem ar viduslaiku tematiku saistītiem pasākumiem. Kopēja vēlme rekonstruēt viduslaiku gaisotni, kas nāk līdz ar tā laika mūzikas un mūzikas instrumentu skaņu izraisītām vibrācijām un ļauj klausītājam pilnīgām izjust šīs miglainās pasaules būtību, ved klausītājus sev līdzi uz laikiem, kad vīri bija drosmīgi bruņinieki, sievietes – skaistas princeses un zeme vēl bija plakana.
„Obscurus Orbis” repertuārā ir viduslaiku melodijas no visas Eiropas, savam skanējumam grupas dalībnieki izmanto visskaļākās dūdas, taurītes, īru bouzouki un dažādas bungas. „Obscurus Orbis” ir arī vienīgā grupa Latvijā, kurā tiek spēlēts tāds viduslaiku instruments kā hurdy-gurdy.
Grupa ir uzstājusies dažādos viduslaiku svētkos un festivālos gan Latvijā, gan arī Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Alternatīva senās mūzikas interpretācija aizrauj klausītājus arī tad, ja grupa uzstājas klubos.

Svētdienas vakarā gaidāms latvisks vakars ar muzikālās apvienības ‪#ImantaDimanta un draugi uzstāšanos. Tās sastāvā ir divas jaunas un talantīgas meitenes – Katrīna Dimanta, kas plašāk zināma arī uzstājoties dažādos citos sastāvos, tai skaitā, pārstāvot Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā kopā ar apvienību “Aarzemnieki”. Savukārt Imanta Nīgale, dzimusi un lielāko dzīves daļu aizvadījusi ASV, jau vairākus gadus dzīvo Latvijā un aizraujas ar muzicēšanu.
Abas rudenī atgriezušās no ASV, kur vasaru pavadījušas latviešu centros, mācot gan folkloru Gaŗezerā sabraukušajiem ārzemju latviešu skolēniem, gan piedaloties San Jose dziesmu svētkos, kas ir lielākie Dziesmu un deju svētki ārpus Latvijas robežām, tajos piedaloties aptuveni 1000 cilvēkiem.
Par dziesmu spēku ikviens varēs pārliecināties arī šajā vakarā, kad uz skatuves kāps #ImantaDimanta un draugi, lai priecētu ar koncerta programmu, kas būs gan latviska, gan sniegs interpertāciju par citu tautu mūziku un ne tikai! Kopā ar Katrīnu Dimantu un Imantu Nīgali uz skatuves kāps arī talantīgie mūziķi Krišjānis Sils, Kaspars Indrēvics un Austris Siliņš.

Tiekamies, lai baudītu īstu latvisku dzīvi Folkklubā Ala Pagrabs!

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!