OSKARA VAILDA 160. JUBILEJAS PASAKU KONKURSA NOSLĒGUMS JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ

24. maijā, Pārdaugavas svētkos notika Jāņa Akuratera muzeja rīkotā Oskara Vailda 160. jubilejas gada skolēnu literāro pasaku konkursa „Mana pasaka par …” noslēguma pasākums.  Konkursam kopā tika iesūtīti 144 darbi no 45 skolām, no kuriem 1. atlases kārtu izturēja 59 darbi.

Pasakas vērtēja rakstnieki Juris Zvirgzdiņš un Ieva Melgalve, kā arī Akuratera muzeja darbinieces – vadītāja Ruta Cimdiņa, galvenā speciāliste Maira Valtere un muzejpedagoģe Elvīra Bloma. Konkursā piedalījās skolēni no visas Latvijas, konkursam tika iesūtīti darbi no Daugavpils, Ludzas, Skrīveriem, Gaigalavas, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Cēsīm, Krāslavas, Ķekavas, Ciblas, Bērzaunes, Kuldīgas, Vilces, Alūksnes, Aizkraukles, Drabešu, Dobeles, Ērgļu, Lazdonas, Mētrienas, Mazzalves, Madonas, Lapmežciema, Priekules, Madlienas un citām Latvijas pilsētām un pagastiem. Muzejam bija liels prieks daļu no šiem jauniešiem uzņemt 24.maija pasaku konkursa noslēguma pasākumā. Skolēnus aicinājām apskatīt muzeju un piedalīties Pārdaugavas svētku aktivitātēs Arkādijas parkā.

pasaku konkurss_7373

Konkursa nolikumā jauniešus aicinājām lasīt Oskara Vailda pasakas un Jāņa Akuratera „Klaidoņa pasaciņu” un,  iedvesmojoties no šiem tekstiem, radīt savas versijas, nobeigumus, variantus, vai apskatīt muzeju un rakstīt pasaku izmantojot Jāņa Akuratera dzīves faktus un/vai muzeja priekšmetus.

Pirmo vietu pamatskolas grupā dalīja Limbažu 3.vidusskolas 9.klases skolniece Magdalēna Razma ar pasaku „Nāves dziesma” un Berģu mūzikas un mākslas 9.klases skolnieks Aleksis Krallišs ar pasaku „Vazaņķa pasaciņa”, galveno balvu – ceļojumu aģentūras „Jauni rakursi” dāvanu karti žūrija nolēma piešķirt Magdalēnai Razmai.
pasaku konkurss_7366

Vidusskolu grupā galveno balvu – dāvanu karti ceļojumam ieguva Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas 10.klases skolnieka Mihaila Šaripova pasaka „Gailis un vārna.
Visu godalgoto darbu autori saņēma grāmatas no grāmatu apgādiem „Pils”, „Zvaigzne ABC”, „Neputns”, „Pētergailis”, kā arī firmas „Fazer” sarūpētos saldumus.
Muzejs izsaka pateicību skolotājām, kas apkopoja, atlasīja un iesūtīja konkursa darbus.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!