Foto Andrejs Vasjukevičs/Latgales vēstniecība GORS

Novembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

Novembris sāksies ar viena no Latgales ievērojamākajiem māksliniekiem, gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka personālizstādes atklāšanu, tāpat mēneša laikā vairākas latviešu jaunāko kino darbu pirmizrādes – „Ievainotais jātnieks”, „Ar putām uz lūpām”, „Astoņas zvaigznes”. Sagaidīsim pēdējo gadu lielāko sensāciju Krievijas mūzikā – grupu „Therr Maitz” un tās līderi Antonu Beļajevu, kā arī Dailes teātra viesizrādi „Liec Dievam pasmieties”. Novembra izskaņā gaidāms lielkoncerts „Pūt, vējiņi”, koncertcikla „Latvijas gredzens” koncertuzvedums „Kurzemes gredzens”.

NOVEMBRIS 2017

Osvalda Zvejsalnieka izstādes „Pašportrets” atklāšana
Trešdiena, 1. novembris 16.00, Mākslas galerija, bezmaksas

Mākslinieks un profesors Osvalds Zvejsalnieks ar Rēzekni ir saistīts gandrīz 50 gadus. Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne uzskata, ka bez Osvalda Rēzekne būtu pilnīgi cita pilsēta – iespējams, tajā nebūtu vienas no labākajām mākslas vidusskolām Latvijā, nebūtu spēcīga mākslinieku grupa ar kvalitatīvām izstādēm, nebūtu Latvijas Mākslas akadēmijas filiāles. Patiesībā viss, ko viņš gleznojis saistībā ar Rēzekni, ir O. Zvejsalnieka dzīves pašportrets, bet pilsētas un tās cilvēku gleznojumos mākslinieks rada Rēzeknes portretu. Izstāde skatāma līdz 8. decembrim.

Dokumentālā spēlfilma „Ievainotais jātnieks”
Trešdiena, 1. novembris 18.00, Mazā zāle 2,50 €, GORS

„Ievainotais jātnieks” ir otrais pabeigtais Nacionālā kinocentra programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” darbs. Filmā vēstīts par Brīvības pieminekļa celtniecību un tā autoru Kārli Zāli, kuram nākamgad tiks atzīmēta 130. dzimšanas diena. Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus. Galvenajā lomā Valmieras teātra aktieris Imants Strads, filmas konsultante ir mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, komponists – Ēriks Ešenvalds.

Ksavjē Dolana filma „Tas ir tikai pasaules gals”
Piektdiena, 3. novembris 18.30, Mazā zāle, bezmaksas

Kanādas vēstniecība Latvijā piedāvā Kannu, Hamburgas, Kanādas un Cēzara kino festivālos godalgoto Ksavjē Dolana jaunāko filmu „Tas ir tikai pasaules gals” bezmaksas seansā Latgales vēstniecībā GORS. Veiksmīgs rakstnieks Luī pēc 12 gadu prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai svinīgās vakariņās saviem tuviniekiem pavēstītu, ka drīzumā mirs. Taču viņa rūpīgi izplānoto plānu izjauc līdzcilvēku neiecietība un nevēlēšanās uzklausīt pašus tuvākos, un ģimeniskā kopā sanākšana pārvēršas par īstenu pasaules galu.

Lauris Reiniks. Koncertprogramma „Es domāšu par tevi”
Sestdiena, 4. novembris 19.00, Lielā zāle 7,00–20,00 €

Koncertprogrammā esošos un jaunos klausītājus priecēs Laura Reinika populārākās dziesmas. Līdz ar rudens koncerttūri tiks prezentēta mākslinieka pirmā izlase ar 20 vispopulārākajām Reinika dziesmām.

Svētku koncerts „Dod, Dieviņi”
Trešdiena, 8. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

Etniski stilizētā koncertuzvedumā satiksies dziedātāji Antra Stafecka, Dainis Skutelis,  Anmary, Uģis Roze, Kristīne Kārkle-Kalniņa (balss, vijole), Kristaps Krievkalns (taustiņi), Edgars Kārklis (dūdas, akordeons), Ilze Grunte (ģitāra, arfa), Armands Treilihs (bass), Gundars Lintiņš (sitamie instrumenti) un laikmetīgās dejas dejotāji Reiņa Rešetina horeogrāfijā.

DAGAMBA. Koncertprogramma „#LudwigVanRammstein”
Piektdiena, 10. novembris 19.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €

Grupas DAGAMBA jaunās koncertprogrammas #LudwigVanRammstein iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un kontroversālāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas Rammstein daiļradē. Koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūs par rokmūziku, bet Rammstein melodijas iegūs akadēmisku skanējumu.

Attiecību trilleris „Ar putām uz lūpām”. Latgales pirmizrāde
Sestdiena, 11. novembris 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS

Režisora Jāņa Norda („Mammu, es Tevi mīlu”, „Amatieris”) jaunākā filma „Ar putām uz lūpām” ir attiecību trilleris, kas stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā. Viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību. Galvenajās lomās: Vilis Daudziņš, Ieva Puķe, Raimonds Celms.

Latvijas Kultūras kanona konkurss
Otrdiena, 14. novembris 10.00, Mazā zāle, bezmaksas

Jau sesto gadu Latvijas Kultūras akadēmija sniedz vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju līdzdarboties kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā, organizējot Latvijas Kultūras kanona konkursu. Šogad konkurss sevi piesaka ar moto „Kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē”, kā rezultātu paredzot jaunu kultūras kanona mājaslapai un Latvijas simtgadei veltītu mediju saturu.

Antons Beļajevs un grupa „Therr Maitz”
Trešdiena, 15. novembris 18.00, Lielā zāle 29,00–38,00 €, GORS

„Therr Maitz” – pēdējo gadu lielākā sensācija Krievijas mūzikā. Grupas dibinātājs un līderis Antons Beļajevs ir mūziķis, komponists, producents un projekta „Balss” pusfinālists, kas pārliecinoši lauž visus šovbiznesa stereotipus. „Therr Maitz” uzskatāmi pierāda, ka nevainojami kvalitatīvs un stilīgs mūzikas projekts, kas tapis angļu valodā, var iekarot ļoti plašu auditoriju.

Dailes teātra viesizrāde „Liec Dievam pasmieties”
Piektdiena, 17. novembris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS

Dailes teātra viesizrāde, kuras režisore ir Rēzija Kalniņa, ar plānotāju komēdiju „Liec Dievam pasmieties”. Lomās: Indra Briķe (Ruta), Pēteris Liepiņš (Viljams), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Magdalēna), Lauris Dzelzītis (Ričards), Gints Andžāns (Toms). Izrādes pamatā ir Šona Grenana luga.

Dokumentālā filma „Astoņas zvaigznes”
Piektdiena, 17. novembris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS

Režisora Askolda Saulīša kino darbs, vēsturiski hronoloģisks pētījums par latviešu strēlnieku bataljoniem, to veidošanos un dalību Pirmā pasaules kara kaujās, par Latvijas Neatkarības kara cīņām līdz pat Krievijas Pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātā Latvijas valstī, mājās. „Astoņas zvaigznes” ir trešā no Latvijas simtgadei veltīto 16 filmu cikla.

Valsts svētku koncerts „Mana dzimtene manā dziesmā”
Sestdiena, 18. novembris 18.00, Lielā zāle, bezmaksas

Svētku koncertā populārās un iemīļotās latviešu komponistu Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Borisa Rezņika dziesmas veltītas dzimtenei un Latgalei izdziedās Dainis Skutelis, Anmary, Mārtiņš Ruskis, Kristīna Zaharova un muzikālā grupa Jura Kristona vadībā. Pasākuma vadītājs Valters Krauze. Jau tradicionāli svētku koncertā tiks godināts arī Rēzeknes Goda pilsonis. Bezmaksas ieejas kartes uz koncertu var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā no 1. novembra. Vienai personai pieejamas ne vairāk kā divas ieejas kartes.

Muzikāla leļļu izrāde bērniem „Sarkangalvīte un Vilks”
Otrdiena, 21. novembris 18.00, Mazā zāle 5,00–7,00 €, GORS

Muzikāla leļļu izrāde pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par Sarkangalvīti, kura nav parasta meitene. Viņa prot karatē, dzied un mācās svešvalodas. Mežā Sarkangalvītei ir daudz draugu, par kuriem viņa rūpējas un kurus aizstāv. Bet kāpēc ceļš pie vecmāmiņas izrādās tik noslēpumu pilns? Un no kā tad mežā visi īsti baidās? Lelles izrādei veidojuši animācijas studijas „Avārijas Brigāde” mākslinieki. Režisors – Armands Ekštets.

Lielkoncerts „Pūt, vējiņi”. Koncertcikla „Latvijas gredzens” koncertuzvedums „Kurzemes gredzens”
Piektdiena, 24. novembris 18.00, Lielā zāle 8,00–13,00 €, GORS

„Pūt, vējiņi, dzen laiviņu, aizdzen mani Kurzemē!” vietā, kur tiek godinātas lībiskās tradīcijas, iesakņojusies unikāla suitu kultūrtelpa un diendienā enerģētiskais spēks caurstrāvojas no jūras krastiem un pēdām smiltīs. Neatlaidīga iesakņošanās pašiem savās mājās. Brīvības un plašuma telpā, kurā klātesošs senču mantojums – galdā tiek celti sklandrauši, bet saimnieces rotājas dzintara krellēm… Piedalās: Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, etnomūziķi, folkloras kopas, solisti. Diriģents – Māris Sirmais. Režisors Reinis Suhanovs.

Poļu režisora Andreja Vajdas filmu izlase „Nedēļas nogale ar Vajdu”
Sestdiena, 25. novembris 13.00, Mazā zāle, bezmaksas
Svētdiena, 26. novembris 11.00, Mazā zāle, bezmaksas

Polijas vēstniecība Latvijā piedāvā izcilā poļu kino un teātra režisors, scenāriju autora un scenogrāfa, vairāku kino balvu laureāta, tai skaitā, Oskara balvas ieguvēja – Andžeja Vajdas filmu izlases bezmaksas seansus. 25. novembrī skatāmas filmas: 13.00 „Dubultattēls” (Powidoki), 15.30 „Mīlestības negadījumu hronika” (Kronika wypadków miłosnych), 18.00 „Katiņa” (Katyń), bet 26. novembrī: 11.00 „Mušu medības” (Polowanie na muchy), 13.30 „Apsolītā zeme” (Ziemia obiecana), 17.00 „Pans Tadeušs” (Pan Tadeusz).

Brāļi Auzāni un Slavenais Jersikas orķestris. Koncertprogramma „Uzliec veco gramofonu”
Sestdiena, 25. novembris 18.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €, GORS

Populārās, savulaik padomju varas aizliegtās, dziesmas no „Čikāgas piecīšu“, Larisas Mondrusas, Ilmāra Dzeņa un daudzu citu izpildītāju repertuāra koncertā izpildīs muzikālā apvienība „Slavenais Jersikas orķestris“ un brāļi Auzāni. Par mūsdienīgām un interesantām aranžijām gādās Atis Auzāns un Artūrs Palkevičs. Divdaļīgajā programmā iekļautas klausītājiem ļoti labi zināmās dziesmas „Čigānzēns“, „Kurpniekzeļļi“, „Uzliec veco gramofonu“ u. c. skaņdarbi.

Aleksandrs Panajotovs. Koncertprogramma „Neuzvarams“
Trešdiena, 29. novembris 19.00, Lielā zāle 20,00–25,00 €

Pirmo reizi Rēzeknē programmu „Neuzvarams” uzstāsies viens no labākajiem jaunajiem Krievijas estrādes mūziķiem, talantīgais dziedātājs un komponists – Aleksandrs Panajotovs. Aleksandrs ir vokālās improvizācijas meistars. Unikālās vokālās dotības padara viņu par vienu no labāko balsu īpašniekiem jauno Krievijas dziedātāju vidū. Viņš darbojas dažādos mūzikas žanros. Dziedātāja repertuāra pamatā ir populārā  mūzika, taču viņš sacer un izpilda arī soul, R’n’B, džezu un lounge mūziku.

Muzikāla izrāde „Runcis zābakos”
Ceturtdiena, 30. novembris 18.00, Lielā zāle 10,00–15,00 €, GORS

Latgales vēstniecībā GORS viesosies Maskavas Valsts muzikālais teātris „Na Basmannoj” ar muzikālu, humora pilnu un krāsainu, visu paaudžu mīlētu pasaku „Runcis zābakos”. Stāstu pēc Šarla Perro pasakas motīviem radījuši Krievijas literāti Sofja Prokofjeva un Henrihs Sapgirs. Teātra „Na Basmannoj” versijā pasaka pārtapusi muzikālā iestudējumā ar komponista Jurija Aļabova mūziku.

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, „Biļešu Paradīze”, „Biļešu Serviss” sistēmās un mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!