Publicitātes foto

Norisināsies ikgadējais Austrumu mākslas un mūzikas festivāls “Rumi Fest”

No 26. līdz 29. septembrim Rīgā un Liepājā notiks VI starptautiskais Austrumu mākslas un mūzikas festivāls “Rumi Fest”. Festivāls veltīts izcilā persiešu dzejnieka un mistiķa Dželāladdīna Rumī mantojumam.

Četros koncertos skanēs tradicionālā mūzika, kā arī dažādu laiku un stilu instrumentālie un vokālie skaņdarbi. Festivālā piedalīsies izpildītāji no Turcijas, Irānas, Gruzijas un Latvijas. Tostarp īpaši izceļami deju virtuozs Alpers Akčajs no Turcijas, apvienotais turku mūziķu ansamblis, irāņu mūziķu trio “Hamdam”, gruzīnu etno grupa “Čveneburebi”, gruzīnu balets “Lelo” un Semas ceremonijas meistari no Latvijas.

Alpers Akčajs un trio “Hamdam”
26.09, plkst. 19.00, Rīgas Latviešu biedrības namā.

Turcijas dejas virtuozs Alpers Akčajs uzstāsies irāņu mūziķu trio “Hamdam” pavadībā. Šī uzstāšanās vienos laika ziņā ļoti tālus laikmetus un mākslas estētiskos virzienus ‒ Austrumu horeogrāfiju, kurā apvienojas tradīcijas un laikmetīgums, kā arī persiešu mūziku, kuras saknes tiecas dziļi senatnē. Alpers Akčajs skatītājiem demonstrēs improvizācijas meistarību un senos, mistiskos sūfiju rituālos balstītus horeogrāfijas autordarbus, kuros sintezēta griešanās un deja. Koncertā viņš uzstāsies kopā ar trio “Hamdam” mūziķiem, kuru repertuāru veido muzikālas kompozīcijas ar izcilā sūfiju dzejnieka un domātāja Dželāladdīna Rūmī vārdiem.

Video Alpers Akčajs skatāms šeit.
Video trio “Hamdam” skatāms šeit.

Turku mūzikas koncerts un Mevlevī dervīšu ordeņa Semas ceremonija

27.09, plkst. 19.00, VEF Kultūras pilī.

Mūziķi no dažādām Turcijas pilsētām koncerta pirmajā daļā izpildīs klasisko turku un Mevlevī sūfiju mūziku, kā arī Osmaņu impērijas laika skaņdarbus, tajā skanēs dziedātāju neatkārtojamās balsis, nejs, kudumi un tanburs. Koncerta otrajā daļā skatītāji varēs piedzīvot Lielo Semas ceremoniju, kura tiks izpildīta, ievērojot visas šīs senās mistērijas tradīcijas un kanonus.

Video Mevlevī dervīšu ordeņa Semas ceremonija skatāms šeit.

Grupa “Čveneburebi” un gruzīnu balets “Lelo”

28.09. plkst. 18.00, Rīgas Latviešu biedrības namā.
29.09 plkst. 17.00, Liepājas Olimpiskajā centrā. 

Etno grupas “Čveneburebi” (no gruzīnu valodas – “mūsu cilvēki”) dalībnieki pārstāv dažādus Gruzijas apgabalus. Grupas mākslinieki ne tikai dzied, bet arī dejo un spēlē tautas mūzikas instrumentus. Otrs šī mūzikas projekta dalībnieks ir gruzīnu šovbalets “Lelo” un tā solists Givi Kbilašvili. Programmā iekļautas dažādu žanru tautas dejas, kas pārstāv atšķirīgus valsts reģionus un sociālos slāņus, kā arī laikmetīgās dejas, kurās izpaužas tautas gars un harizma. Ikvienas dejas vietējo kolorītu izceļ krāšņie tērpi, kas darināti atbilstoši attiecīgā novada iedzīvotāju ģērbšanās tradīcijām.

Video grupa “Čveneburebi” skatāms šeit.
Video gruzīnu balets “Lelo” skatāms šeit.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas Biļešu Serviss kasēs un internetā. Biļešu cenas sākot no 5 EUR.

Par rīkotājiem

Festivālu organizē biedrība “Austrumu Kultūras centrs”. Biedrības darbības galvenais mērķis ir Austrumu kultūras mantojuma un tradīciju popularizēšana Eiropā, rīkojot izglītojošus seminārus, lekcijas, labdarības koncertus, dzejas un mūzikas vakarus, kuros piedalās mākslinieki un mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Irānas, Turcijas, Gruzijas, Polijas un citām valstīm.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!