Publicitātes attēls

Mēness pazudusī kurpe. Arta Ostupa un Sabīnes Moores audiovizuāla dzejas performance

12. septembrī plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks dzejnieka Arta Ostupa un mūziķes, mākslinieces Sabīnes Moores audiovizuāla dzejas performance „Mēness pazudusī kurpe”.

Artis Ostups ir nakts dzīvnieks. Lasot viņa dzeju, var šķist, ka mijkrēslis ir punkts, līdz kuram viņš gatavs atkāpties. Viss pārējais – mēness izgaismotas lapotnes, klusi saucieni tumsā. Šīs poētikas redzamākā izpausme ir viņa trešais dzejoļu krājums “Žesti”, kas godalgots ar noslēpumaino “T” balvu. Kopīgi ar Sabīni Moori veidotajā performancē klausītāji varēs doties sirreālā ceļojumā pa mēness pēdām. Mistisku trokšņu pavadījumā izskanēs gan jauni, gan senāk tapuši dzejoļi.

Artis Ostups (1988) ir dzejnieks, publicists, literatūras kritiķis, interneta žurnāla “Punctum” veidotājs. Studējis Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu filosofijā, papildinājis zināšanas Prāgas Kārļa universitātē. Pirmais dzejoļu krājums “Biedrs sniegs” iznācis 2010. gadā, nominēts Literatūras gada balvai nominācijā “Labākā debija”, otrais krājums “Fotogrāfija un šķēres” nominēts Literatūras gada balvai nominācijā “Labākais dzejas krājums”. 2016. gadā iznācis Arta Ostupa trešais dzejoļu krājums “Žesti”. Par ieguldījumu literatūrkritikā 2016. gadā nominēts Normunda Naumaņa balvai.

Sabīne Moore (1990) ir starpdisciplināra māksliniece un mūziķe, kas zīmē komiksus, animācijas filmas, ilustrē grāmatas, spēlē elektronisko mūziku un dzied. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas studiju apakšnozarē. Mūzikas pasaulē pazīstama arī kā Waterflower. Vairāk – šeit.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Ieeja bez maksas.

Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, kā arī šeit un šeit.

Informāciju sagatavoja Elvīra Bloma, Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!