Pianists Juris Žvikovs. Publicitātes foto

MĀKSLAS MUZEJĀ „RĪGAS BIRŽA” NORISINĀSIES KONCERTS „MEDITĀCIJAS SKAŅĀS. DŽONS KEIDŽS”

Trešdien, 2015. gada 7. oktobrī, plkst. 19.00 Mākslas muzeja „Rīgas Birža” ātrijā (Doma laukumā 6, Vecrīgā) ar koncertu „Meditācijas skaņās. Džons Keidžs” uzstāsies pianists Juris Žvikovs, izpildot amerikāņu brīvdomātāja un konceptuālista Džona Keidža „Sonātes un interlūdijas”.

Juris Žvikovs, pētīdams un atskaņodams Džona Keidža (John Cage, 1912–1992) mūziku, kļuvis par šī komponista skaņuraksta ekspertu. Viņš ir viens no nedaudzajiem pianistiem pasaulē, kurš iestudējis Keidža neparasti veidoto sonāšu un interlūdiju ciklu – „izvērstu meistardarbu ar klusinātu balsi”, kā to nodēvējis kāds mūzikas kritiķis. Mums labi zināmais instruments – klavieres – šeit ieguvis krietni daudzveidīgāku un krāsaināku skanējumu, balansējot starp gari pludinātām, vijīgām un cieti aprautām, metāliskām saskaņām, atgādinot te Bali salu gamelāna orķestra nokrāsu, te atkal Dienvidaustrumāzijas meditatīvi netveramo skaņu audumu. Mākslas muzeja „Rīgas Birža” stiklotais ātrijs un Roberta Rubīna veidotie gaismas objekti radīs īpašu atmosfēru, kurā līdz ar Keidžu un Žvikovu ikviens varēs doties naksnīgā bezlaika ceļojumā.

Mākslas muzeja „Rīgas Birža” ātrijs. 2015. Foto: Dace Krīgere

Mākslas muzeja „Rīgas Birža” ātrijs. 2015. Foto: Dace Krīgere

Koncerts notiek VSIA „Latvijas koncerti” rīkotā Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros.
Aicināti visi interesenti!
Koncerta ieejas biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā VSIA „Latvijas koncerti” mājas lapā www.latvijaskoncerti.lv un „Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena: EUR 12,00. Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas).

Teksts: Baiba Kurpniece, Dace Krīgere

Keidzs_plak-m

Reklāmas plakāts Jura Žvikova koncertam „Meditācijas skaņās. Džons Keidžs” Mākslas muzejā „Rīgas Birža” 07.10.2015. Māksliniece: Kristīne Jansone

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!