Publicitātes foto: Larisa Carjkova

Liepājas Ērģeļmūzikas festivālā būs muzikāla pasaka bērniem

23. septembrī, pulksten 13.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē notiks koncerts mazajiem klausītājiem. Tā būs muzikāla pasaka “Kā Lauvēns pasaules lielākās ērģeles gāja meklēt!”, kuru izstāstīs ceļojošā leļļu teātra “Maska” aktieris Pēteris Trups un izspēlēs ērģelniece Larisa Carjkova kopā ar vijolnieku Juriju Savkinu. Bērniem būs iespēja apmeklēt koncertu bez maksas, biļetes vietā ierodoties ar savu zīmējumu par mūzikas tēmu.

Pasaka stāstīts par to kā Liepājas ģerboņa lauva gāja meklēt pasaules lielākās ērģeles. Lauvēns atcerēsies un pastāstīs stāstus, ka ērģeles ir instruments, ko spēlē gan ar rokām, gan ar kājām un ka tajā ir daudz stabuļu! Meklējot vislielākās ērģeles lauvēns satiks vistu, dzeguzi, gulbi, ziloni, kalnu karali, dosies uz Angliju, Itāliju, un atgriezīsies Liepājā. Koncertā skanēs kompozīcijas no Kamila Sensānsa cikla “Dzīvnieku karnevāls”, Edvarda Grīga svītas “Pērs Gints”, ka arī Volfganga Amadeja Mocarta, Dmitrija Šostakoviča, Žana Filipa Ramo un citu komponistu skaņdarbi.

Pēc koncerta būs iespēja uzkāpt baznīcas balkonā, apskatīt ērģeļu spēles galdu un uzdot savus jautājumus ērģelniecei.

Larisa Carjkova sešu gadu vecumā sāka klavierspēles mācības Ludzas mūzikas skolā. Tam skoja Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledža un studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Paralēli klavierspēles studijām Larisa pievērsās arī ērģeļu spēlei. Pakāpeniski ērģeles kļuva par ļoti nozīmīgu un svarīgu instrumentu Larisas dzīvē. 2007.gads bija ļoti nozīmīgs: Larisa ieguva Maģistra grādu ērģeļu specialitātē, kā arī tika apbalvota ar mācītāju Dr. Anitas Gaides un Ivara Gaides Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību 2006./2007. akadēmiskajā gadā. Ērģelniece ir koncertējusi daudzās Latvijas baznīcās, kā arī Vācijā, Ungārijā, Lietuvā, Krievijā, Slovēnijā. Viņa regulāri piedalās Saulkrastu ērģeļmūzikas dienu festivāla koncertos, pati ir izveidojusi Latgales ērģeļu dienas un ir to organizatore! Larisa intensīvi darbojas arī mūzikas pedagoģijas jomā, strādājot par klavierspēles pedagogu un koncertmeistaru Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kā arī YAMAHA mūzikas skolā, kur viņas vadībā aug jaunie mūziķi.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē. Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un invalīdiem ir atlaides.

XVI Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls tiek rīkots sadarbībā ar VSIA Latvijas Koncerti, festivālu finansiāli atbalsta Valsts Kulūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde un Kuldīgas novada dome. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē, kā arī sociālajos portālos.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!