Publicitātes attēls

Konkursa izstāde „100 Latvijas mākslā”

Izcilais Daugavpilī dzimušais abstraktā ekspresionisma pamatlicējs Marks Rotko dzimis tieši pirms 115 gadiem. Atzīmējot mākslinieka jubileju, atskatoties uz viņa devumu pasaules mākslas veidošanā, nenoliedzamu ietekmi un iedvesmu, ko devis mākslinieks daudziem mūsdienu māksliniekiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību no 2018. gada 6. jūlija līdz 2018. gada 9. septembrim rīko izstādi „100 Latvijas mākslā”.

Starptautiski žūrēto Latvijas mākslinieku konkursa izstādi „100 Latvijas mākslā” rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību. Šāda veida pasākums Latvijā notiek pirmo reizi, aicinot māksliniekus neatkarīgi no savas mākslas prakses iesaistīties konkursā un piedalīties izstādē, veidojot pilnvērtīgu šīsdienas mākslas parādi.

Izstādes kurators ir Māris Čačka (+37129114596maris.cacka@gmail.com).

Žūrija: Inga Heamägi (Igaunija), māksliniece; Lars Strandh (Norvēģija), mākslinieks; Şirin Koçak Özeskici (Turcija), māksliniece; Manuel Schroeder (Vācija), mākslinieks; Mihails Cibuļskis (Baltkrievija), mākslinieks.

Dalībai starptautiski žūrētajā konkursa izstādē „100 Latvijas mākslā” tiek aicināti individuāli mākslinieki, kā arī mākslinieku grupas neatkarīgi no vecuma un nacionalitātes, kas dzīvo un rada Latvijā. Katrs dalībnieks (individuālais mākslinieks vai mākslinieku grupa) var pieteikt dalībai tikai vienu mākslas darbu.

Nav ierobežojuma mākslas darba valodai un izteiksmei vai izmantotajam medijam. Mākslas dabam netiek noteikti maksimālā izmēra ierobežojumi. Mākslas darba minimālie ierobežojumi nosaka, ka vismaz vienai darba izmēru dimensijai jābūt lielākai par 40 cm. Mākslas darbam jābūt radītam 2017. – 2018. gada laikā. Mākslas darbs nedrīkst būt iepriekš izstādīts citos konkursos, kā arī publicēts katalogos.

Plašāka informācija par pieteikšanās un vērtēšanas kārtību mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!