Publicitātes foto

FESTIVĀLA „VIA BALTICA” KONCERTS „ROKS BAROKS”

Ceturtdien, 27. augustā, pulksten 19.00 „Promenade Hotel” Hika zālē kamermūzikas festivāla „Via Baltica” nākamais koncerts ar Lietuvas mākslinieku veidoto koncertprogrammu „Roks baroks”.

PrintPēc tam, kad festivāla „Via Baltica” 21. augusta atklāšanas koncerts ir veiksmīgi aizvadīts, festivāla rīkotāji ir gatavi iepriecināt liepājniekus un pilsētas viesus ar nākamo muzikālo notikumu.
Koncertprogrammu „Roks baroks” veidojuši trīs Lietuvas mākslinieki – kontrabasists Daniels Rubins (Danielis Rubinas), Židre Ovjuskaite (Žydrė Ovsiukaitė) un Ugne Petrauskaite (Ugnė Petrauskaitė). Daniels Rubins mūzikas pasaulē ir labi pazīstams ne tikai ar savu izcilo kontrabasa spēli, bet arī ar ilgstošu līdzdalību Gidona Krēmera vadītajā kamerorķestrī „Kremerata Baltica”. Pašlaik Daniels ir Kanazavas kamerorķestra (Japāna) sastāvā, paralēli uzstājoties gan kā solists, gan kontrabasists dažādos kameransambļos. Koncertā „Roks baroks” Daniels sev līdzi aicinājis jaunās un daudzsološās lietuviešu mākslinieces Židri Ovjuskaiti (vijole) un Ugni Petrauskaiti (alts), lai piedāvātu mūziku plašam klausītāju lokam.
Kā jau nosaukums vēsta, koncertā būs dzirdama senāku laiku mūzika mūsdienu ritmos jeb, citiem vārdiem sakot, spēles un saspēles starp laikmetiem un žanriem – sākot ar tādiem mūzikas dižgariem kā Johans Sebastians Bahs un Leopolds Mocarts, beidzot ar jaunāku laiku autoriem. Piemēram, koncertā būs dzirdams norvēģa Johana Halvorsena (1864–1935) darbs, kas balstīts uz Georga Frīdriha Hendeļa darbu tēmām. Vēl dzirdēsim tādu 20. un 21. gadsimta autoru darbus kā lietuviešu Vitauta Barkauska un Ģedimina Gelgota, Frenka Proto un pat mūsu pašu jaunā latviešu komponista, operas „Šahs. Mihails un Mihails spēlē šahu” autora, Kristapa Pētersona kontrabasa solo.
Nākamais festivāla „Via Baltica” koncerts „Lettonia” jau piektdien, 27. augustā. Tajā piedalīsies flautiste Dita Krenberga, Juris Žvikovs (klavieres) un Inga Sunepa (čells), izpildot izcilus latviešu kamermūzikas paraugus, sākot ar kamermūzikas pirmsākumiem līdz mūsdienām. Festivāls noslēgsies sestdien, 29. augustā, ar nu jau tradicionālo „Senās uguns nakti” Liepājas pludmalē. Šogad tur dzirdēsim Kaspara Zemīša virtuozo ģitārspēli kopā ar stīgu kvartetu.
Jāatgādina, ka līdz 6. septembrim Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” un „Promenade Hotel” Hika un Vites zālēs ir apskatāma festivāla „Via Baltica” izstāde „Balta lapa”, kas veltīta vēsturiskā Baltijas ceļa atcerei. Divdesmit pieci jaunie mākslinieki no visām Baltijas valstīm, atbilstoši katrs savai akcijas “Baltijas ceļš” izjūtai, radījuši oriģinālus un mūsdienīgus darbus.
Biļešu cena uz maksas koncertiem ir 7 EUR, tās iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas.
Festivāls notiek ar Valsts Kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu. Plašāka informācija par festivālu „Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com, draugiem.lv un facebook.com.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!