Publicitātes foto

DUBULTAIS KOMĒDIJU VAKARS SPLENDID PALACE

Piektdien, 28.augustā festivāls “Spektrs” sadarbībā ar Splendid Palace piedāvā “Dubulto komēdiju vakaru”, servējot divas smieklus, pārdzīvojumus un eksistenciālas pārdomas raisošas filmas vienā vakarā – “Kas notiek krēslā” un “Mežonīgie stāsti”, kuras novērtējuši gan kino kritiķi, gan skatītāji.

Vakaru plkst. 19:00 iesāks filma “Kas notiek krēslā” piedāvās svaigu un asprātīgu variāciju par pēdējos gados tapušajām vampīrkino žanra filmām un televīzijas produkciju. Filmas autori ir Jaunzēlandes komiķi, Džemeins Klements un Taika Vaititi, kuri veidojuši seriālu “Flight of the Conchords”. “Kas notiek krēslā” vēsta par trim vampīriem – Viago, Dīkonu un Vladislavu, kurus mazāk satrauc stereotipiskās vampīru problēmas, bet gan patēriņa pasaules ligas – īres cenu kāpums, sarežģītā ieklūšana naktsklubos un sabiedrības paradigmu maiņās. Ietekmīgais The Guardian nodēvējis šo filmu par gada labāko komēdiju, bet vairums citu izdevumu sacījuši, ka “šī ir cieņpilna vampīrfilmu komēdijiskā reinkarnācija”. Festivāla “Spektrs” veidotāji papildina, ka filma “sniedz atbildes uzreiz uz diviem aktuāliem jautājumiem – kā ir būt vampīram mūsdienu pasaulē, un kā izskatītos “Monty Python” variācija par mockumentary žanru?”
Savukārt plkst 21:00 varēs baudīt argentīniešu režisora Daniela Šifrona filmu “Mežonīgie stāsti” ”, par kuru zināms vismazāk salīdzinājumā ar “Idu”, “Leviatānu” un igauņu “Mandarīniem”, kas arīdzan pretendēja uz Oskaru labākās ārzemju filmas kategorijā. Arī “Mežonīgo stāstu” atpazīstamība ir sākusies tur, kur parasti tā sākas daudzām pasaules filmām un to autoriem veiksminiekiem, proti, Kannu kinofestivālā. Sešās dažādās un savstarpēji nesaistītās novelēs iepazīsim dzīves nogurdinātos varoņus kolorītās un komiskās, vietumis – traģiskās situācijās. Šifrona veikums parāda, ka mežonība – hiperbolizēta un izmantota kā caurviju motīvs, var būt daļa no cilvēcības.
Filmai uzmanību licis pievērst Pedro Almodovara vārds, kaut šoreiz ievērojamais spāņu režisors kopā ar savu brāli Agustinu startējis producenta ampluā. Almodovars, kurš reti producē citu autoru filmas, “Mežonīgajos stāstos” ir saskatījis kaut ko līdzīgu pats savu filmu pasaulei, stilam un temperamentam. Kā uzsver kinokritiķe Dita Rietuma, tad tomēr ”Mežonīgie stāsti”, kurus uzņēmis gados jaunais Argentīnas režisors Daniels Šifrons, “ir gana suverēni, lai tos nesajauktu ar Almodovara paradoksālo, traģikomisko un vizuāli estetizēto filmu pasauli, kaut attāla līdzība ir pamanāma.”
Pirms abām filmām “Spektrs” veidotāju un kinoblogeru, Sergeja Musatova un Sergeja Timoņina, ievadvārdi.

WildTales

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!