Foto: Mums Patīk

Dzejas dienas: 13. septembris

Šodien Dzejas dienu programmā Baltijas valstu viesu vakars, jaunajiem lasītājiem tikšanās ar Andru Manfeldi Liepājā,  trīs paaudžu dzejnieču pilsētai veltīto darbu lasījumi Rīgas mākslas telpā un Āgenskalna dzejas svētki Hāgenskalna komūnā.

Plkst. 14.00 Liepājā, Valtera bibliotēkā (Krūmu ielā 29) notiks rakstnieces un dzejnieces Andras Manfeldes tikšanās ar jaunajiem lasītājiem “Kurš no mums lidos?”.

Plkst. 18.00 Rīgas mākslas telpas Intro zālē (Kungu ielā 3) Rakstniecības un mūzikas muzeja izstādē “Rīgas pieraksts dzejā” norisināsies bezmaksas pasākums, kurā savus pilsētai veltītos darbus lasīs trīs paaudžu dzejnieces Lija Brīdaka, Gunta Šnipke un Elvīra Bloma.

Plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (Jāņa Rozentāla laukumā 1) būs iespēja tuvāk iepazīt kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas – dzejniekus “Baltijas valstu viesu vakarā”, kurā piedalīsies Veronika Kivisilla, Igors Kotjuhs, Haso Krulls, Toms Venclova, Jurgita Jasponīte un Ģiedre Kazlauskaite. Dzejniece, stāstniece un mūziķe Veronika Kivisilla pārstāvēja Igauniju Londonas grāmatu tirgū. Krieviski rakstošais dzejnieks, tulkotājs, izdevējs no Igaunijas Igors Kotjuhs ir dažādu literatūras prēmiju laureāts. Tulkotājs, vairāku dzejas un eseju krājumu autors Haso Krulls 2005. gadā ieguva Baltijas Asamblejas balvu. Vakarā spilgtākais notikums būs lietuviešu dzejas klasiķa, disidenta, profesora, tulkotāja, literatūras zinātnieka, I. Brodska drauga Toma Venclovas uzstāšanās, viņam pievienosies arī jaunā Lietuvas dzejniece Jurgita Jasponīte, kas jau ar savu debijas krājumu ieguvusi Lietuvas Rakstnieku savienības un Zigma Gēles balvu. Viesu vakaru vadīs rakstnieks, žurnālists, Latvijas Rakstnieku savienības vadītājs Arno Jundze.

Plkst. 19.30 Hāgenskalna komūnā (Nometņu ielā 49) notiks Āgenskalna dzejas svētki. Pasākumā skanēs Pārdaugavai veltīta dzeja, sarunas un atmiņas. Pasākumā uzstāsies dzejnieki no Pārdaugavas Anna Belkovska, Evelīna Andžāne un Kaspars Zalāns. No plkst. 21.00 būs pieejams brīvais mikrofons, lai iepazīstinātu, aizkustinātu vai pārliecinātu klātesošos par savām dzejnieka dotībām. Katru uzstāšanos vērtēs klātesošie dzejnieki un publika, veiksmīgākie saņems bezmaksas dzērienu pie bāra un citus pārsteigumus. Būs iespēja arī nolasīt savus mīļākos citu autoru dzejoļus.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!