Foto: Jānis Bērziņš

Ar vērienu atklāta jaunā Splendid Palace sezona

Izpārdots seanss un pārpildīta lielā zāle – tā sākusies kinoteātra “Splendid Palace” jaunā sezona, kura tika atklāta ar vienu no visu laiku iemīļotākajām komēdijām – restaurēto kinomākslas darbu “Lielā pastaiga” ar leģendāro franču komiķi Luiju De Finesu, ko kinoteātris saviem skatītājiem varēja demonstrēt pateicoties kinoprojektam “Spektrs”.

J.Berzins_foto_ M.UlmaneOtrdienas vakarā kinoteātra “Splendid Palace” priekšā virmoja mākslinieciska atmosfēra. Tur pulcējās krietns skaits kino fanu, lai nesteidzīgi baudītu vakaru, novērtētu  talantīgās mākslinieces Marijas Ulmanes veidoto pagalma noformējumu un kopīgi atklātu kinoteātra jauno rudens sezonu. Šī vakara galvenais notikums bija visiem labi zināmās komēdijas “Lielā pastaiga” demonstrācija. Filma, kuras darbība norisinās Otrā pasaules kara laikā Francijā, neatstāja vienaldzīgu nevienu kinoteātra apmeklētāju, ko apstiprināja ik pa laikam zāli pāršalcošā smieklu vētra.

Īsi pirms klasiskās franču komēdijas ar ievadlekciju uzstājas kinoteātra “Splendid Palace” publikas mīlulis – godājamais kino zinātnieks Viktors Freibergs, kurš, sev ierastajā, komiskajā manierē, pastāstīja par galvenajām atšķirībām starp visiem labi zināmo filmu un šo – oriģinālversiju bez cenzūras. Šo sezonu kinoteātris atklājis ar rūpīgi atlasītu programmu, kas raksturo kinoteātra prioritātes: nacionālais kino, mākslas kino un Eiropas kino klasika. Šogad skatītājiem tiks piedāvāts labākais kino no Francijas, Dānijas, Baltijas un Krievijas.

“Eiropas kino, it īpaši kino klasiku, novērtē arī mūsu apmeklētāji, ko var redzēt pēc izpārdotā “Lielās pastaigas” seansa. Liels gods, ka sezonas atklāšanas nedēļā mūs pagodinās viena no vadošajām Eiropas kinorežisorēm – Anette K. Olesena, kura nedēļas nogalē notiekošajā Dāņu vasaras festivāla laikā piedalīsies diskusijās ar Latvijas kino profesionāļiem un publiku”, sezonas atklāšanu komentē kinoteātra kuratore Daira Āboliņa.

Kā katru gadu, arī šogad “Splendid Palace” telpās norisināsies lielākie filmu festivāli: Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIFF), Baltijas pērle un Lielais Kristaps. Tāpat arī tiks turpināta ilggadīgā, 2013. gadā iesāktā tradīcija – katra mēneša pēdējā otrdienā senioriem tiek piedāvāts apmeklēt kino par īpašām cenām, bet sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” joprojām tiks piedāvāti īpašie klasiskie seansi, ko iemīļojuši kinoteātra apmeklētāji.

Ar kinoteātra “Splendid Palace” sezonas repertuāru var iepazīties mājaslapā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!