Publicitātes foto

XIV STARPTAUTISKĀ LIEPĀJAS ĒRĢEĻMŪZIKAS FESTIVĀLA KONCERTS SVĒTĀS CECĪLĪJAS SVINĪGĀ MESA

Svētdien, 20. septembrī, plkst. 17.00  XIV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls turpināsies ar iespaidīgu koncertu, kurā skanēs Svētās Cecīlījas Svinīgā mesa izcilu lietuviešu un latviešu mūziķu izpildījumā.

20. septembrī Sv.Trīsvienības katedrāli piepildīs Svētās Cecīlījas Svinīgā mesa. Francūzis Šarls Guno (Charles Gounod) šo mesu, kuras pilnais nosaukums ir Messe solennelle en l’honneur de Sainte-Cécile, komponējis 1855. gadā trim solistiem, jauktajam korim, ērģelēm un orķestrim. Tā ir veltīta mūzikas aizbildnei svētajai Cecīlījai. Interesnti, ka mesas 4. daļa Sanctus izmantota slavenā vācu režisora Vernera Hercoga 1979. gada slavenajai filmai „Nosferatu, nakts parādība”.
Liepājas koncertā, svētdien, mesu izpildīs Vids Pinkēvičs (ērģeles), Viļņas Universitātes jauktais koris „Pro musica” (diriģente Rasa Gelgotiene), Gunta Gelgote (soprāns), Viesturs Jansons (tenors) un Nerijs Masevičs (bass). Vids Pinkevičs ir lietuviešu ērģeļnieks, komponists, pedagogs un ērģeļnieku bloga „Secrets of Organ Playing” (www.organduo.lt) veidotājs. Viņš ir aktīvs ērģeļmūzikas mākslas popularizētājs, kurš studējis ne tikai Lietuvā, bet arī vairākās ASV universitātēs. Pinkēvičs ieguvis vairākas prestižas stipendijas un balvas, vadījis meistarklases mūzikas augstskolās Zviedrijā, Austrijā, Nīderlandē, ASV un citās valstīs. Pašlaik viņš ir Lietuvas Nacionālās ērģelnieku asociācijas prezidents un līdzdibinātājs un pasniedz lekcijas Čurļoņa Mākslas skolā un Viļņas universitātē.
Svētdienas koncertā kopā ar Vidu Pinkēviču uzstāsies Viļņas Universitātes jauktais koris „Pro musica” un trīs izcili solisti – daudzkārt apbalvotā latviešu soprāne Guntu Gelgoti, Latvijas Nacionālās operas solists Viesturs Jansons un lietuviešu neatkārtojamais bass Nerijs Masevičs.
Nākamais festivāla koncerts „Kurš lielāks, kurš varenāks..?” notiks jau 22.septembrī un būs veltīts mazajiem festivāla apmeklētājiem. Tajā piedalīsies Jānis Pelše (ērģeles), Dzintars Beitāns (vijole) un Liepājas Ceļojošais leļļu teātris “Maska”.
Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls tika iedibināts 2002.gadā ar mērķi pievērst uzmanību pilsētas lepnumam Sv.Trīsvienības katedrāles vēsturiskajām baroka ērģelēm. Gadu laikā Ērģeļmūzikas festivāls ir attīstījies un mainījies – jau trešo gadu to rīko organizācija „Via Cultura” un tā norises vieta vairs nav tikai Liepājā, bet arī citās Kurzemes pilsētās un novados.
Šā gada Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls, pēc kārtas jau četrpadsmitais, notiek no 18. – 25. septembrim ar koncertiem Liepājā un Kuldīgā.
Festivāla ietvaros līdz 30. septembrim apskatāmas arī divas izstādes – fotoizstāde „Fotomirkļi” kafejnīcā „Darbnīca” un bērnu zīmējumu izstāde bibliotēkā „Vecliepājas rūķis”.

Biļetes uz festivāla koncertiem jau šobrīd iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides.

XIV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Koncertiem, festivālu atbalsta Valsts Kulūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pilsētas dome un Kuldīgas novada pašvaldība. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!