Publicitātes foto

Videogrāfija XII aicina izbaudīt videomākslas un mūzikas mijiedarbību

“Baltās nakts” ietvaros, 9. septembrī, Vērmanes dārzā norisināsies projekts „Videogrāfija XII – Space Textures XI”, kas jau vairāk nekā desmit gadus pēc kārtas turpina drosmīgi atspoguļot videomākslas un mūzikas mijiedarbības spēku. Pasākuma muzikālo un audiovizuālo programmu nodrošinās Andrea Belfi  (Vācija), „Off The Sky”/Jason Corder (ASV), John Griznich (ASV/Igaunija), Kim Cascone (ASV), kā arī Elizabete Balčus, VJ Oore un jaunais eksperimentālās mūzikas mākslinieks Ringing Silence no Latvijas. Pasākumu organizē Radio NABA, atbalsta Rīgas Dome. Ieeja bez maksas.

Andrea Belfi

Andrea Belfi

Andrea Belfi (Vācija) ir eksperimentālās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas skatuves mākslinieks no Itālijas, kurš dzīvo Berlīnē. Gadu gaitā Andrea izveidojis savu skaņas pasauli, kurā mākslinieciski apvienotas bungas un elektronika. Ilgi tika meklēti un pilnveidoti akustiskie tembri, līdz tie sasniedza tikai Andrea Belfi raksturīgo skanējumu. Andrea sadarbojies ar neskaitāmiem pazīstamiem mākslas projektiem un mūziķiem. Izdoti septiņi solo albumi un teju divdesmit sadarbības projektu ierakstu.

Jason Corder

Jason Corder

Off The Sky”/Jason Corder (ASV) ir mūziķis, producents, video un grafiskais mākslinieks, kurš daiļrades laikā radījis ap 70 LP un EP ierakstu dažādos formātos un izdevniecībās. Nemitīgi attīsta vairākus savus muzikālos projektus – „Off the Sky”, „Color Cassette”, „Juxta Phona” un „The Writing Life”. Jason Corder uzstājies daudzos mūzikas festivālos visā pasaulē, kā viesmākslinieks piedalījies tādos projektos kā „Pole”, „Biosphere”, „Marsen Jules”, „Matmos”, „Murcof”, „Rrose”, „Ricardo Villalobos” un daudzos citos.

John Griznich (ASV/Igaunija) ir mūziķis, skaņas un video mākslinieks, kultūras projektu, meistardarbnīcu koordinators un fotogrāfs. Savā daiļradē pievēršas eksperimentālai mākslai, darbam ar skaņu, apvienojot atšķirīgas metodes (lauka ieraksts, kino, elektroakustika), īpašu uzmanību veltot akustiskai uztverei un klausīšanās izpratnei.

John Griznich studijas ieraksti izdoti un publicēti dažādās izdevniecībās vairāk nekā desmit valstīs un dažādos kontinentos.

Kim Cascone (ASV) ir viens no žilbinošākajiem amerikāņu elektroniskās un eksperimentālās mūzikas skatuves māksliniekiem. Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados strādājis ar Deividu Linču – bijis mūzikas redaktora asistents filmām „Twin Peaks” un „Wild at Heart”. Kim Cascone līdz šim radījis un izdevis vairāk nekā 15 albumus, kā arī īstenojis kopprojektus ar daudziem pazīstamiem mūziķiem visā pasaulē. Rīgā „Baltās nakts” ietvaros tiks prezentēta jaunākā Kim Cascone audiovizuālā programma.

Elizabete Balčus, VJ Oore (Latvija). Elizabete Balčus ir eklektiskā avant-popa mūziķe, kura 2016.gadā izdeva klausītāju augsti novērtētu elektro-akustisku studijas solo albumu “Conarium”. Par reālā laika vizualizācijām performancē rūpēsies VJ Oore, jeb māksliniece Sabīne Moore.

Programma:

20:00-21:00 – Ringing Silence

21:00-22:00 – Drone Film fest (Kim Cascone)

22:00-23:00 – John Grzinich

23:00-24:00 – Offthesky

24:00-01:00 – Andrea Belfi

01:00-02:00 – Elizabete Balčus / VJ Oore

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!