Foto: Andris Tone

Vācijas prese atzinīgi vērtē Latvijas Nacionālā baleta izrādes Hannoverē

No 26. februāra līdz 1. martam Latvijas Nacionālais balets ar panākumiem viesojās Hannoveres Valsts operā ar četrām baleta “Korsārs” izrādēm un trim baleta “Karlsons lido…” izrādēm, saņemot skatītāju ovācijas un atzinīgas kritiķu recenzijas. Abus iestudējumus veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Laikraksts Neue Presse publicējis pozitīvas recenzijas, abus iestudējumus vērtējot ar četrām zvaigznēm no piecām.

“Tradīcijas šeit tiek augstu vērtētas. Tās izkopis arī Latvijas balets, kas saistīts ar tādiem dižgariem kā Mihails Barišņikovs. Visu to, kas spēj sajūsmināt lēcienos un piruetēs, šie dejotāji ļauj izbaudīt arī mūsdienās,” raksta Hennings Kverens [Henning Queren] recenzijā “Valsts operā Hannoverē tiek suminātas viesizrādes no Latvijas: “Korsārs” klasiskā redakcijā”.

“Balets Karlsons lido… par dejas mākslu prot ieinteresēt arī nākotnes publiku. Latvijas Nacionālā baleta viesizrādēs Valsts opera piedāvāja ne tikai klasisko Korsāru, bet arī izrādi bērniem, baletu Karlsons lido…, kas ar savu iestudējumu sajūsmināja arī pieaugušos skatītājus,” teikts rakstā “Par baleta Karlsons lido… viesizrādēm Valsts operā Hannoverē” (Neue Presse, 2020. gada 3. martā)

“Esam gandarīti par viesošanos Hannoveres Valsts operā. Vācu publika mūsu uzstāšanos uzņēma ar ovācijām, zāles bija pilnas. Veiksmīga sadarbība izveidojusies ar Hannoveres baleta vadītāju, pasaulslaveno horeogrāfu Marko Geki, kurš aiznākamajā sezonā piekritis iestudēt izrādi ar mūsu baletu,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Īpaša pateicība pēc viesizrādēm pienākas Latvijas Nacionālā baleta vadošajai solistei Elzai Leimanei, kas piecu dienu laikā dejoja lomas visās septiņās viesizrādēs – gan iepriekš plānotajās, gan aizstājot saslimušu kolēģi.

Rudenī Latvijas Nacionālais balets dosies viesizrādēs uz Tamperi Somijā un Parīzi Francijā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!