Kadrs no filmas "Trakā lapsa un dakteri"

Top jauna animācijas filma par Trako Lapsu

Mākslinieces Agneses Aizpurietes izauklētā Trakā Lapsa kļūs par vēl vienas animācijas īsfilmas varoni. Viņas jaunos piedzīvojumus iedzīvinās filmā „Trakā Lapsa un dakteri”.

Izkāmējusī un manāmi noplukusī, taču apbrīnojami atraktīvā Trakā Lapsa ir gan lasītāju, gan nu jau arī kino skatītāju iemīļota varone, un, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam, filmu studijā RIJA top jauna animācijas īsfilma par viņas piedzīvojumiem. Izzināt un pētīt vienmēr kārā Trakā Lapsa šoreiz nonāks nervu kutinošos piedzīvojumos pie dakteriem. Veterinārklīnikā viņai veiktās pārbaudes kļūst arvien amizantākas, bet nenovēršama spriedze iesākas mirklī, kad top skaidrs, ka Trakajai Lapsai būs jāatvadās no viena zoba… Filmas producents Vilnis Kalnaellis atzīst, ka studija vienmēr ir vēlējusies sadarboties ar talantīgiem autoriem un māksliniekiem. „Agnese kopā ar studijas izcilajiem animatoriem ir garants tam, ka taps vēl viena jauka filma bērniem”, viņš ir pārliecināts.

Mākslinieces Agneses Aizpurietes radītā Trakā Lapsa jau ir kļuvusi par galveno varoni īsfilmā „Trakā Lapsa”, ko kinoteātros izrāda kopā ar pilnmetrāžas animācijas filmu „Lote un pazudušie pūķi”. Viņas debija pārvērtusies krāsainā piedzīvojumā, kas norisinās kādā piejūras ciematiņā, kad Trakā Lapsa, saēdusies bumbierus, no drošas nāves izglābj gliemezi, kuru būtu uz nāvi samīcījis milzu akvārijs, kurā ieslodzīta nelaimīga Nāra. Filmas rotaļīgo muzikālo noformējumu veidojusi grupa „Carnival Youth” – arī debitanti animācijas žanrā, kā arī skaņu celiņa noformēšanā.

Filmu „Trakā Lapsa” un „Lote un pazudušie pūķi” pirmizrāde notika 22. martā kinoteātrī „Splendid Palace”, un tās kļuva par nedēļas nogales visskatītākajām filmām. Abas filmas izrāda kinoteātros visā Latvijā, filmu „Lote un pazudušie pūķi” – arī vietnē „Shortcut”.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!