Foto: Mums Patīk

Sveicam Latvijas Literatūras gada balvas laureātus!

Vakar, 27. aprīlī, četros bruņinieku turnīros tika izcīnītas Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) starp 2017. gadā izdotajiem prozas, dzejas, bērnu literatūras, atdzejas un tulkotās literatūras darbiem, pasniegtas speciālbalvas un godināta Mūža balvas Latvijas literatūrā laureāte literatūrvēsturniece Līvija Volkova.

Sīvajās kaujās spēcīgākos literatūras darbus izvēlējās LALIGABA ekspertu komisija, kurā šogad strādāja literatūrkritiķe un tulkotāja Ieva Kolmane, kultūras žurnāliste Undīne Adamaite, literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš, dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups, LNB Bērnu literatūras centra un lasīšanas veicināšanas programmu vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Osvalds Zebris un dzejnieks Henriks Eliass Zēgners.

Par labāko oriģinālliteratūras darbu bērniem tika pasludināts Andras Manfeldes Kurš no mums lidos?.

Par labāko dzejas krājumu tika atzīts Dainas Sirmās “Dievaines.

Spēcīgākā prozas darba godu izpelnījās Ingas Ābeles “Duna.

Starp ārvalstu literatūras atdzejojumiem un tulkojumiem latviešu valodā uzvarēja Kārļa Vērdiņa atdzejotā Emīlijas Dikinsones bilingvālā dzejas izlase „Āboliņš un bite/One Clover & a Bee”.

LALIGABAs ekspertu acīm garām nepaslīdēja arī Gundegas Grīnumas apjomīgais pētījums „Viņpus Alpiem. Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni un Māras Grudules monogrāfija „Latviešu dzejas sākotne 16. un 17. gadsimtā kultūrvēsturiskos kontekstos. Abām autorēm tika piešķirtas speciālbalvas par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā.

Mūža balvu Latvijas literatūrā pasniedza literatūrvēsturniecei Līvijai Volkovai (1931), kuras ieguldījums latviešu literatūras vēstures izpētē vispirms saistās ar Rūdolfa Blaumaņa personību un mantojumu, kā pētniecībai veltīts viss mūžs.

Ziņu portāla „Delfi” lasītāju simpātiju balvu saņēma Rūtas Briedes „Kaiju karalienes noslēpums”.

Plašāka informācija par laureātiem un viņu darbiem, speciālbalvas un mūža balvas ieguvējiem pieejama LALIGABAs vietnē.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas un to organizē: Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!