Jans-Peters E.R. Zonntāgs (Jan-Peter E.R. Sonntag). GAMMAvert

Starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “Zaļš / Atmaskots”

Līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “Zaļš / Atmaskots”.

2019. gadā RIXC Mākslas un zinātnes festivāls būs starpdisciplināra platforma diskusijām par vienu no pretrunīgākajām, paradoksālākajām un daudzšķautņainākajām tēmām mūsdienās, tiecoties komplicēti pētīt un parādīt “zaļo” viņpus ierastajiem priekšstatiem.

Zaļā krāsa simboliski tiek saistīta ar visu dabisko, tādēļ to bieži izmanto, lai pārmērīgi kompensētu to, ko cilvēce ir zaudējusi. Zaļā ir antropocentriskākā no krāsām, tai piemīt nenoteiktība, ko veido dabiskums un mākslīgums. Vai mums ir kontrole pār “zaļo”? Neskatoties uz savām pozitīvajām nozīmēm, arvien biežāk zaļš tiek fetišizēts un tehnoloģiski romantizēts, tādēļ valda nepieciešamība pēc sistemātiskas biopolitikas, kas kritiski aplūkotu arvien pieaugošās tehnoloģiskās manipulācijas ar dzīvības sistēmām, ekoloģiju un biosfēru kopumā.

RIXC Mākslas un zinātnes festivāla 2019 galvenais notikums būs starptautiskas laikmetīgās mediju mākslas izstādes “ZAĻŠ / Atmaskots” atklāšana Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, ko papildinās performances un mākslinieciskas intervences. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

Tāpat festivāla ietvaros norisināsies starptautiskā mākslas un zinātnes konference “Open Fields 2019: Zaļš / Atmaskots – Dabiski mākslīgais intelekts”, kuras mērķis ir “atmaskot zaļo”, “ekosistemātiski” no jauna savienot “posthumānos stāvokļus”, atklāt un atšifrēt “dabiski mākslīgo intelektu”. RIXC festivāla konference “Open Fields” ik gadu pulcē vairāk nekā 100 starptautisku dalībnieku – neatkarīgu mākslinieku un akadēmisko pētnieku no 60 universitātēm un 30 pasaules valstīm.

IZSTĀDĒ PIEDALĀS MĀKSLINIEKI:

Jans-Peters E.R. Zonntāgs (Vācija), HeHe (Francija), Agnese Meijere Brandisa (Vācija), Adams V. Brauns (ASV), Rebeka Blesinga (ASV), Karīne Bonnevāla (Francija), Francisko Lopezs (Spānija), Džoana Molla (Spānija), Tāvi Suisalu (Igaunija), Arams Bartholls (Vācija), Quimera Rosa (Francija / Argentīna), Rihards Vītols (Latvija), Voldemārs Johansons (Latvija), Annemarija Māsa (Beļģija) un citi

Raksta attēlā: Jans-Peters E.R. Zonntāgs (Jan-Peter E.R. Sonntag). GAMMAvert. Kitchen Gallery, Ņujorka, 2006. Autora īpašums. Foto: Jans-Peters E.R. Zonntāgs

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!