Publicitātes foto

RUNDĀLES PILĪ NOTIKS KONCERTUZVEDUMS BĒRNIEM

“Latvijas Koncerti” 21. Starptautiskajā Senās mūzikas festivālā ir sagatavojuši krāšņu koncertuzvedumu bērniem – “Pasaku par Ķēniņu Strazdubārdu”, kas notiks Rundāles pils Baltajā zālē 11. jūlijā pl. 13.00.

Muzikālais uzvedums „Pasaka par Ķēniņu Strazdubārdu” ļaus mazajiem klausītājiem iepazīt gudro Ķēniņu Strazdubārdu, kurš pārmācīs izlutināto un kaprīzo princesi.
Uzvedumā piedalīsies – baroka orķestra Collegium Musicum Riga solistu ansamblis Māra Kupča vadībā; koris Collegium Choro Musici Riga; seno deju grupa La Maison Noble Stellas Upacieres vadībā; Baiba Berķe – mecosoprāns; Juris Vizbulis – tenors; deju studijas „Freska” dejotāji Tatjanas Pavļeņinas vadībā.

Koncertuzveduma producente Karina Bērziņa: “Senā mūzika ir īpaša ar savu mieru, harmoniju, tikai tai raksturīgo skanējumu. Ir bezgala liels prieks, ka jau daudzus gadus šo skaistumu bauda ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Un bērni ieklausās seno instrumentu – klavesīna, baroka vijoles, blokflautas balsīs; dzīvo līdzi pasakas varoņiem; klausās mūziku, ko sacerējuši izcili senās mūzikas meistari – Lulli, Šarpantjē. Un galu galā paši jūtas kā senajiem laikiem piederīgi, jo greznajā Baltajā zālē citādi justies jau nav iespējams. Bet mums, koncerta rīkotājiem, pēc koncerta ir cerība, ka senās mūzikas mīļotāju skaits nākotnē tikai pieaugs.”

Foto no 2014. gada koncertuzveduma bērniem Rundāles pilī

No pl.11.30 pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās, kurās mākslinieku vadībā viņi gatavos jaukas lietiņas saistībā ar muzikālo pasaku. Vecāki tiek aicināti padomāt, kā saģērbt savus lolojumus tā, lai tērpā iezīmētos kaut neliels, tomēr senatnīgs akcents.

Koncertu vadīs – muzikoloģe Karina Bērziņa.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!