Publicitātes foto

RMM uzsācis albuma “Mūsu dziesmas 2.0” dāvinājuma akciju Latvijas skolās

Valsts svētku nedēļā Rakstniecības un mūzikas muzejs uzsācis albuma “Mūsu dziesmas 2.0” dāvināšanas akciju Latvijas vidusskolās, lai iepazīstinātu jauniešus ar mūsu valsts mūzikas kanonu mūsdienīgās versijās. Šonedēļ pirmās skolas visā Latvijas teritorijā saņems dāvinājuma sūtījumus ar mūzikas izlasi “Mūsu dziesmas 2.0”. Albums veidots, gatavojoties Latvijas simtgades svinībām.

Mūzikas izlasē jaunā gaismā pārradītas dziesmas “Saule, pērkons, Daugava”, “Gaismas pils”, “Aijā, žūžū, lāča bērni”, “Lauztās priedes”, “Tik un tā”, “Mēness starus stīgo”, “Atzīšanās”, “Vairogi”, “Uz skolu”, “Latviešu strēlnieki”, “Mūžu mūžos būs dziesma” un “Viņi dejoja vienu vasaru”.

Savu muzikālo ietvaru šiem skaņdarbiem veidojuši mūziķi Tālis un Andris Indāni, Edgars Šubrovskis un grupa “Jūk”, Jēkabs Nīmanis, Kristaps Pētersons, Platons Buravickis, Shipsea, Dj Monsta, muzikālas apvienības “BalssBalss”, “Biezoknis”, “Waterflower”, “Zāle” un “Tesa”.

“Ir tēmas, par kurām visiem ir viedoklis. Tādas ir arī dziesmas, kas ir iedvesmojušas šo albumu – dziesmas, kas vieno Latvijas iedzīvotājus, piepildot mūs ar enerģijas lādiņu, rezonējot un uzjundot emocijas. Jautājums, par ko vēlējāmies dzirdēt viedokļus, ietērptus muzikālās konstrukcijās, bija: “Kā tu dzirdi šo dziesmu šodien?” Nereti, lai spētu pateikt kaut ko jaunu, ir jāatskatās tradīcijā,” stāsta mūziķis un viens no albuma idejas autoriem Jēkabs Nīmanis.

Albuma iecere tapusi, veidojot Rakstniecības un mūzikas muzeja topošo pastāvīgo ekspozīciju “Dziesma”, kas būs veltīta dažādu laikmetu dziesmām par latvieša dzīves gājumā būtiskām tēmām – bērnību, skolu, mīlestību, karu, atmodu un svētkiem.

Albums ir noklausāms muzeja mājaslapā.
Aicinām sekot arī citiem muzeja jaunumiem mājaslapā. 

Raksta foto: Rīgas Centra humanitārās vidusskolas direktores vietniece Baiba Zeiļaka un RMM mājaslapas redaktore Laura Brokāne.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!