Mārtiņš Ratniks. (Rīgas Fotogrāfijas biennāle). Publicitātes attēls

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 izziņo dalībniekus

Starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020, kas norisināsies no 9. aprīļa līdz 19. jūlijam Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, izziņo dalībniekus.

Turpinot sekot attēlu kultūras attīstībai, Rīgas Fotogrāfijas biennāle šogad ir izvēlējusies pievērsties realitātes arheoloģijai. Attēls kā viens no informācijas nesējiem mūsdienās lielā mērā ir zaudējis savu dokumentāli reprezentējošo funkciju. Vienlaikus tas ir ieguvis bezgalīgu nozīmju un realitāšu radīšanas un imitēšanas brīvību. Straujā tehnoloģiju attīstība ir ne vien nodrošinājusi līdz šim nepieredzētu komforta līmeni, bet arī mainījusi mūsu apziņu un uztveri. Cenšoties orientēties tik daudzo līdzās pastāvošu realitāšu sistēmās, nākas apgūt jaunas vizuālās lasītprasmes. Kā mēs uztveram un pieredzam realitāti mūsdienās, kad fiziskās un digitālās realitātes nošķīrums ir kļuvis neskaidrs un komunikācijā dominē vērtību un realitāšu plurālisms? Līdztekus ierastā arheoloģiskā tvēruma metodei – pētīt dažādus pagātnes slāņus, lai atklātu jaunas skatījumu perspektīvas –, uzmanība tiek pievērsta arī mūsdienu – digitālā laikmeta mantojumam.

Ar daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu biennāle aktualizē jautājumu par to, vai un kā esam spējīgi sadzīvot ar realitāšu plurālismu – ignorējam to un bēgam no tā, vai arī esam gatavi vienoties par kopīgu redzējumu attiecībā uz kādu lietu, parādību vai notikumu.

Līga Spunde. “Slepenā tikšanās # 1”, 2020

 

Mākslinieki

Adams Mazurs (Adam Mazur, PL)

Andrejs Strokins (LV)

Diāna Tamane (LV/EE)

Rvīns Varde (LV)

Andress Galeano (Andrés Galeano, ES)

Antonijs Zdebjaks (Antoni Zdebiak, PL)

Artors Jesuss Inkere (Artor Jesus Inkerö, FI)

Dirks Pāsmans (Dirk Paesmans, BE)

Džeremijs Vuds (Jeremy Wood, UK)

Džo Gerharts (Joe Gerhardt, UK)

Džoudi Rouza  (Jodi Rose, AU)

Emilija Škarnulīte (Emilija Škarnulytė, LT)

Eva Stenrama (Eva Stenram, SE)

Flo Kasearu (Flo Kasearu, EE)

Hoans Fontkuberta (Joan Fontcuberta, ES)

Ingrīda Pičukāne (LV)

Īu Susiraja (Iiu Susiraja , FI)

Īvī Johova (Evy Jokhova, UK/RU/EE)

Janušs Bonkovskis (Janusz Bąkowski, PL)

Jānuss Samma (Jaanus Samma, EE)

Jeržijs Levčinskis (Jerzy Lewczyński, PL)

Joahims Šmits (Joachim Schmid, DE)

Joana Hēmskerka (Joan Heemskerk, NL)

Katerina Ranū (Catherine Rannou, FR)

Kerts Vīarts (Kert Viiart, EE)

Kristina Olleka (Kristina Ollek, EE)

Mareks Pjaseckis (Marek Piasecki, PL)

Marena Dagnija Jūella (Maren Dagny Juell, NO)

Margita Lehmusa (Margit Lõhmus, EE)

Marja Hšonščova (Maria Chrząszczowa, PL)

Marjušs Hermanovičs (Mariusz Hermanowicz, PL)

Marta Pšibilo   (Marta Przybylo, PL)

Mārtiņš Ratniks (LV)

Ode de Korta (Ode de Kort, BE)

Pauļus Petraitis (Paulius Petraitis, LT)

Rikards Aleksandešsons (Richard Alexandersson, SE)

Ruta Džarmena (Ruth Jarman, UK)

Santa France (LV)

Sāna Vanga (Saana Wang, FI)

Sveins Fannars Juhanssons (Sveinn Fannar Jóhannsson, NO)

Tadeušs Suminskis (Tadeusz Sumiński, PL)

Toms Harjo (LV)

Toms Lavleiss  (Tom Lovelace, UK)

Tuomo Rainio (Tuomo Rainio, FI)

Visvalds Morkevičs (Visvaldas Morkevičius, LT)

Vojcehs Zamečniks (Wojciech Zamecznik, PL)

Zbigņevs Dlubaks (Zbigniew Dłubak, PL)

Zofja Homentovska (Sofia Chomętowska, PL)

Žans Liks Sorē (Jean-Luc Soret, FR)

Kuratori

Inga BRŪVERE (LV), Evita GOZE (LV), Indrek GRIGOR (EE), Elīna ĶEMPELE (LV), Adam MAZUR (PL), Paul PAPER (LT), Šelda PUĶĪTE (LV), Astrīda RIŅĶE (LV), Marie SJØVOLD (NO), Jean-Luc SORET (FR) & Collectif NUNC.

Norises vietas

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Galerija ALMA, ISSP Galerija, Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietas, grāmatnīca, bārs Bolderāja, Kino Bize, Cēsu Izstāžu nams, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Sadarbības partneri un atbalstītāji

Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Adama Mickeviča Institūts (Polija), Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, galerija “Alma”, ISSP galerija, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Marka Rotko mākslas centrs, Cēsu Izstāžu nams, bārs, grāmatu veikals “Bolderāja”, Kino Bize, Goethe-Institut Riga, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Polijas vēstniecības Latvijā, Francijas institūts Latvijā, LG Electronics Latvia, Rixwell Hotel, Lux Express, Tipogrāfija “Adverts”, Hibnerstudio, Valmiermuižas alus darītava.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā, tiecoties fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni.

Pirmā Rīgas Fotogrāfijas biennāle norisinājās 2016. gada aprīlī.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!