Publicitātes foto

Rīgā par godu M. Ļermontova jubilejai notiks izrāde “Un paradīze atvērās mīlestībai!”

Par godu krievu dzejnieka Mihaila Ļermontova 205. dzimšanas dienai Rīgā notiks Ņujorkas Rustema Galiča poēzijas un mūzikas teātra izrāde “Un paradīze atvērās mīlestībai!”, kas tapusi pēc poēmas “Dēmons” motīviem. Izrāde notiks 29. novembrī plkst. 19:30 Torņakalna baznīcā (Torņakalna ielā 3).

“Un paradīze atvērās mīlestībai!” ir mistisks stāsts par kritušā eņģeļa Dēmona mīlestību pret Zemes meiteni. Tā ir himna visiem radītājiem. To vidū ir gan pats Ļermontovs, gan arī viņa Dēmons. Izrāde ir veidota žanrā, par kuru reiz sapņoja krievu mākslinieks Mihails Vrubels, kas ir radījis neskaitāmas gleznas un Dēmona portreta skices. Te apvienojas poētiski vārdi, drāma, vokāls, mūzika. Visas šīs komponentes dabiski ievijas stāstā, kuru es stāstu uz skatuves, stāsta izrādes režisors un galvenās lomas izpildītājs Rustems Galičs.

Rustema Galiča poēzijas un mūzikas teātris kopš 2009. gada ir izveidojis vairāk nekā 50 oriģinālas skatuves versijas par Ļermontova poēmu “Dēmons”, kas ir apvienotas plašā starptautiskā mākslas projektā. Izrādes ar panākumiem notiek visā pasaulē, un neviena nav līdzīga otrai. Daļa izrāžu bija kamerstilā ar dažiem māksliniekiem, citas bija ļoti plašas, tajās piedalījās simfoniskais orķestris, ērģeles, koris, balets, tautas deju ansamblis un vairāki radošie kolektīvi. Vairākās pilsētās izrādes notika atkārtoti. Tā Rīgā bijuši pieci iestudējumi uz dažādām skatuvēm. Un tagad atgriežas jaunā lasījumā un ar lielisku dalībnieku sastāvu.

Izrādē “Un paradīze atvērās mīlestībai!” piedalās starptautisks mākslinieku un mūziķu sastāvs:
Rustems Galičs, krievu Ņujorkas zvaigzne, aktieris, režisors, televīzijas, radio programmu un šovu vadītājs, Maskavas Ščepkina skolas absolvents un pasniedzējs, vairākas sezonas piedalījies Metropolitēna operas izrādēs, neskaitāmu muzikāli poētisku izrāžu un koncertu, kas tapuši pēc Puškina, Ļermontova, Buņina, Pasternaka, Jeseņina, Majakovska darbiem, autors un izpildītājs, Ņujorkas “Rustema Galiča poēzijas un mākslas teātra” dibinātājs, Dēmona lomas atveidotājs.
Jūlija Počkalova, Astrahaņas konservatorijas absolvente, operas dīva, Volgogradas valsts teātra “Caricinas opera” soliste, unikālas balss īpašniece, starptautisku un Viskrievijas vokālo konkursu laureāte.
Dainis Medjaņiks, vijolnieks, dzimis Latvijā, Hannoveres konservatorijas absolvents, Genujā (Itālija) notiekošā starptautiskā vijolnieku konkursa “Premio Paganini” laureāts, no 2017. gada kā solists un koncertmeistars uzstājās pasaules visprestižākajās koncertzālēs.
Māris Ziemelis, čellists, Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvents, grupas Tutti dalībnieks, spēlējis Sinfonietta Rīga, Ziemeļu simfoniskajā orķestrī, Liepājas simfoniskajā orķestrī.
Staņislavs Solovjovs, virtuozs pianists–solists un koncertmeistars, spilgts Pēterburgas klavierspēles skolas pārstāvis, Sanktpēterburgas konservatorijas absolvents, ar lieliem panākumiem uzstājās solokoncertos Latvijā, Krievijā, Eiropas valstīs, no gada ir viens no visjaunākajiem Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas pedagogiem. Mūziķa diskogrāfijā ir solodisks, kurā skan Bēthovena, Skrjabina, Lista, Prokofjeva mūzika.
Ingūna Grīnberga, ērģelniece, kas ir sasniegusi neparasti augstu meistarību ērģeļu spēlē, izmantojot dažādus stilus, sākot ar klasisko un romantisko līdz džezam un modernam. Torņakalna baznīcas ērģelniece.
Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest”, dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs – mūzikas maģistrs un Rīgas Pārdaugavas Svētās Trijādības baznīcas reģents, diriģents Aleksandrs Brandavs. Koris ir dibināts 1990. gadā, bieži koncertē Krievijā un Rietumeiropā, ir atzītu starptautisku koru konkursu un festivālu laureāts un diplomands.

Pasākuma organizators – starptautisko talantu centrs Gaļinas Poltorakas vadībā. Biļetes var iegādāties Biļešu serviss tīklā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!