Publicitātes foto

Rīgā būs skatāma unikāla izstāde “Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla”

No 27. oktobra līdz 23. novembrim Rīgas Kongresu namā (Kr.Valdemāra ielā 5) norisināsies izstāde “Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla”. Izstāde notiek IV ikgadējā starptautiskā  Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “Rumi Fest” ietvaros.

Jurdagula Bujukdikmena

Tā tiek rīkota sadarbībā ar kultūras un mākslas centru “Destegül Güzel Sanatlar Merkezi” (Turcija) izcilā kaligrāfijas speciālista Ali Kemala Kakana (Turcija) vadībā. Destegül – kultūras un mākslas centrs, kurš atrodas Konjā (Turcija) un aptver dažādus Austrumu mākslas virzienus – ornamentus, miniatūras, kaligrāfiju, ebru, veidojumus no keramikas, koka un glezniecību.

Ekspozīcijā Rīgā tiks izrādīti 75 mākslas darbi, daļa no tiem nāk no centra privātās kolekcijas. Pirmo reizi Latvijā varēs apskatīt unikālu miniatūru sēriju, kā arī kokgriezumus un keramikas darbus, kas papildināti ar filigrāniem zīmējumiem. Līdzās tam izstādē varēs iepazīt tradicionālo Austrumu kaligrāfiju un apbrīnot ebru mākslas šedevrus.

Visi izstādē pārstāvētie autori ir atzīti mākslinieki, kuri ieguldījuši lielu darbu, lai pilnveidotu savu tehniku. Izstāde Rīgā būs pirmā no centra “Destegül” izbraukuma sesijām Eiropā, atklājot noslēpumaino un unikālo senās Austrumu kultūras mantojumu.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

osman duran - Celi Sulus Levha’

Izstādes svinīgajā atklāšanā 27. oktobrī piedalīsies:

Serapa Kakana (SERAP KAKAN) – izstādes kuratora Ali Kemala Kakana dzīvesbiedre, māksliniece, kaligrāfijas un miniatūras speciāliste;

Jurdagula Bujukdikmena (YURDAGÜL BÜYÜKDİKMEN) – māksliniece, miniatūru un ornamenta tehniku speciāliste;

Serefnura Mutlu (ŞEREFNUR MUTLU) – māksliniece, ebru tehnikas meistare.

Sema Baranok - ebru miniature

destegul - Klasik Osmanli- Kalyon“Aizliegums atveidot cilvēkus un dzīves būtne islāmā radīja kaligrāfijas uzplaukumu, parādot, ka “vēsts nodošana spēj aizkustināt cilvēka sirdi,” stāsta izstādes rīkotāja un kompānijas Dionesium vadītāja Diāna Gorbova. “Izstādē pārstāvētie kaligrāfijas darbi atspoguļo Dieva vārdus, pravieša teikto, izcilu personību epigrammas un mākslinieciskus dzejoļus. Īsta izstādes “pērle” ir miniatūru sērija, kur attēloti vēsturiski notikumi un sadzīves ainiņas, kas pauž tradicionālo Austrumu metaforiskumu un filozofisko dziļumu. Ikviena detaļa, katrs arābu alfabēta burts ietver lielu simbolisko nozīmi, tā ir līniju harmonija, izpildīta līdz matemātiskai precizitātei. Par Austrumu klasiskās mākslas meistariem kļūst vien daži – tie, kas, daudzus gadus mācoties, ieguvuši nepārejošu centību un pacietību. Ne velti kaligrāfija līdzās cīņas mākslai tiek uzskatīta par gara stiprināšanas un sevis pilnveidošanas metodi. Aicinām visus rīdziniekus apmeklēt izstādi, kas spilgti un uzskatāmi atspoguļo festivāla “RUMI FEST” devīzi – “Austrumu un Rietumu kultūru, melodiju, ritmu satikšanās vieta”.

Sevim Uste -miniature

Festivāls “RUMI FEST” Latvijā notiek jau ceturto gadu, ik reizi tā programmā ir iekļauti muzikāli un izglītojoši pasākumi. Šogad festivāls paplašina savu programmu ar Austrumu mākslas un kaligrāfijas izstādēm.

Izstādi rīko: kompānija Dionesium.

Papildu informācija: tālr. 26390593, diana@dionesium.com

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!