Publicitātes attēls

Latvijas Radio kora koncertprogrammā “Diena un Nakts” 4 latviešu komponistu opusu pirmatskaņojumi

Latvijas Radio koris mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas vadībā piektdien, 27. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā atskaņos latviešu mūzikas koncertprogrammu “Diena un nakts”, vedot klausītāju muzikālā ceļojumā cauri nakts intimitātei un dienas straujumam. Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Maijas Einfeldes, Santas Ratnieces, Alekseja Peguševa un Jura Karlsona skaņdarbi. Programmu kuplinās arī Anetes Ašmanes, Andreja Selicka, Ērika Ešenvalda jau agrāk atskaņoti opusi, kā arī sitaminstrumentālista Ivo Krūskopa improvizācijas.

Koncerta programma ir veidota kā stāsts, kurš aizsākas ar trauslu un klusu nakts elpu, bet diena kulminē ar saulrietu, tādējādi caur diennakts ritumu tiek parādīta šī brīža latviskās mūzikas izjūta.

Diriģents Sigvards Kļava: “Diennakts cikls jau no laika gala manī ir radījis divējādas sajūtas, jo gan cilvēku, gan arī mākslas pasaule pārsvarā sajūsminās par dabas cikliskumu – kā saule spēlējās ar mēnesi, kā gaisma ar tumsu, bet patiesībā dabas cikliskums spēcīgi un emocionāli ietekmē cilvēka psiholoģisko pasauli, viņa personisko dzīvi. Es vēlējos šo programmu izveidot kā saspēli starp cilvēka iekšējo, brīžam ļoti personisko un emocionālo pasauli un laika nomaiņas procesiem, kas mūs visus tik ļoti iespaido”.

Daudzkrāsainas diennakts krāsas iezaigosies Maijas Einfeldes veltījumā Vakara impresija Latvijas Radio korim ar izcilā latviešu dzejnieka Raiņa vārdiem, savukārt Dantes Aligjēri Zudušās paradīzes noskaņa tiks vēstīta Santas Ratnieces opusā korim un arfai ar solisti Jekaterinu Suvorovu. Nakts izskaņā iedziedāsies arī Jura Karlsona Selēnes zilie putni, iedvesmojoties no grieķu leģendas, bet Alekseja Peguševa Šodiendiena ar Filipa Žakotē vārdiem būs īsteni franciska skaņu glezna.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!