Publicitātes foto

Raiņa un Aspazijas muzeju grafiskās identitātes prezentācija

2016. gadā apmeklētājiem durvis vērs trīs restaurēti Raiņa un Aspazijas muzeji: vasarā – Raiņa muzejs “Tadenava” Jēkabpils novada Dunavas pagastā, rudenī – Raiņa un Aspazijas māja Rīgā un Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros.

Kā ziņots iepriekš, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību īsteno Eiropas Ekonomikas zonas programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteikto projektu „Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošana”, kas ietver muzeju ēku un dzejnieku kolekcijas vēsturisko priekšmetu restaurāciju, jaunu ekspozīciju izveidi un pieredzes apmaiņu ar partneriem no Norvēģijas Karalistes.

Savukārt dzejnieku muzeju grafiskās atpazīstamības zīmes tapušas jau Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā – tās veidojis un muzejam dāvinājis Dizaina Birojs H2E, kas izstrādājis projekta ietvaros atjaunojamo muzeju ekspozīcijas un publiski pieejamo telpu iekārtošanas projektu un veic autoruzraudzību projekta tehniskās realizācijas laikā.

Raiņa un Aspazijas muzeja grafiskā identitāte tiks prezentēta 7. aprīlī plkst. 15.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12–9.

“Raiņa un Aspazijas stāsts ir komplekss stāsts ar kontrastiem, pastāvīgiem kāpumiem un kritumiem apvienojumā ar spēcīgu aizraušanos ar valodu, ar Latviju un vienam ar otru. Abu dzejnieku vārdu iniciāļi ir viegli uztverama un simboliski viegli atpazīstama burtu kombinācija. Tajā pašā laikā grafikas zīmē šos divus iniciāļus nevēlējāmies atainot kā ierasts – ar “un” vai & vai pat + zīmi starp tiem, jo neviena no šīm zīmēm nespēj simbolizēt tās saites un to spēku, kas vienoja Raini un Aspaziju. Tāpēc, atsakoties no jebkādiem papildus simboliem, iniciāļus sasaistījām un “saaudzējām” kopā pavisam,” stāsta dizaina autori.

Katrs muzejs ieguvis arī savu – simbolisku – krāsu: Raiņa bērnības un jaunības vietas – saules zeltaino un egļu zaļo toni, dzejnieku māja Rīgā – asfalta un pilsētas dunas pelēko, bet vasarnīca – zilo krāsu, kurai Raiņa un Aspazijas darbos ir īpaša nozīme.

Jaunā grafiskā identitāte turpmāk vienos četrus Raiņa un Aspazijas muzejus – Raiņa muzeju “Tadenava”, Raiņa muzeju “Jasmuiža”, Raiņa un Aspazijas māju un Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, tādējādi kļūstot par jauno muzeja zīmolu, kurš veicinās tā atpazīstamību sabiedrībā.

Zīmola prezentācijā par tā idejisko bāzi stāstīs autoriDizaina Biroja H2E mākslinieciskā direktore Inguna Elere un radošais direktors Holgers Elers.

Pasākuma ietvaros VAS “Valsts nekustamie īpašumi” pārstāvji sniegs informāciju par projekta norisi.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs šim pasākumam nav izvēlēts nejauši – aizvadītājā gadā svinējām Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienu, šogad 150. jubileja vienam no latviešu profesionālās tēlotājmākslas pamatlicējiem Janim Rozentālam.

Vairāk informācijas par Raiņa un Aspazijas muzeja grafisko identitāti šeit.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!