Publicitātes foto

PIEKTDIEN IZSKANĒS FESTIVĀLA „VIA BALTICA” KONCERTS „LETTONIA”

28. augustā pulksten 19.00 „Promenade Hotel” Hika zālē notiks kamermūzikas festivāla „Via Baltica” koncerts „Lettonia”. Tas būs veltīts latviešu kamermūzikai izcilu latviešu mākslinieku izpildījumā.

Festivāla „Via Baltica” koncerti šogad norisinās no 21. augusta Liepājā un Kuldīgā. Koncerts „Lettonia” būs jau ceturtais un pēdējais koncerts pirms festivāla noslēguma pasākuma „Senās uguns nakts” sestdienas vakarā Liepājas pludmalē.
Piektdien, 28. augustā, pulksten 19 Hika zālē festivāls „Via Baltica” aicina iepazīt spilgtākās latviešu kamermūzikas pērles koncertā „Lettonia”. Tajā piedalīsies flautiste Dita Krenberga, Juris Žvikovs (klavieres) un Inga Sunepa (čells). Viņi izpildīs izcilus latviešu kamermūzikas paraugus, sākot ar kamermūzikas pirmsākumiem un Jāzepu Vītolu, beidzot ar mūsdienu latviešu komponistiem Imantu Zemzari, Tālivaldi Ķeniņu, Pēteri Plakidi, Jēkabu Mediņu, Pēteri Vasku un Paulu Dambi. Koncertā izskanēs sonātes, prelūdijas, „Mazā rokmūzika” un daudzi citi interesanti darbi.
Pasaulē pazīstamā latviešu flautiste Dita Krenberga koncertē gan kā solomāksliniece, gan kamermūziķe, kā arī viņa ir Latvijas Simfoniskā orķestra sastāva flautu grupas koncertmeistare. Inga Sunepa savukārt ir čelliste ar plašu kamermuzicēšanas pieredzi un strādā kā Latvijas Nacionālas operas un baleta orķestra čellu grupas koncertmeistare. Juris Žvikovs – lielisks pianists un kamermūzikas entuziasts – pašlaik ir docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
Svarīgi ir uzsvērt, ka flautas, klavieru un čella saspēle kamermūzikā ir reta, taču tā ir ļoti skaista un piešķir īpašu skanējumu jebkuram darbam.
Festivāls „Via Baltica” noslēgsies sestdien, 29.augustā, ar nu jau tradicionālo „Senās uguns nakti” Liepājas pludmalē, kad apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek iekurti ugunskuri, lai parādītu Baltijas jūras valstu vienotību, atgādinātu sev un citiem par kopīgo vēsturi un kultūras mantojumu, Šogad tur dzirdēsim Kaspara Zemīša virtuozo ģitārspēli kopā ar stīgu kvartetu. Koncerts ir bez maksas.
Saistībā ar festivālu līdz 6.septembrim Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” un „Promenade Hotel” Hika un Vites zālēs ir apskatāma izstāde „Balta lapa”, kas veltīta vēsturiskā Baltijas ceļa atcerei. Divdesmit pieci jaunie mākslinieki no visām Baltijas valstīm, atbilstoši katrs savai akcijas “Baltijas ceļš” izjūtai, radījuši oriģinālus un mūsdienīgus darbus.

Plašāka informācija: www.viacultura.lv

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!