Publicitātes attēls

Notiks prezentācijas pasākums Raiņa muzejā “Tadenava”

Šā gada jūlijā apmeklētājiem durvis vērs atjaunotais Raiņa muzejs “Tadenava” Jēkabpils novada Dunavas pagastā.

Tadenava ir viens no trim Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošanas projektiem, kas iekļauts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmā LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” un ko sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību īsteno VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Projekta realizācijas mērķis ir īstenot Raiņa muzeja “Tadenava” rekonstrukciju un restaurāciju, nodrošinot kultūras mantojuma saglabāšanu un tā pieejamību sabiedrībai.

15. aprīlī plkst. 13.00 Raiņa dzimtajās mājās notiks muzeja atjaunošanas projekta prezentācija.

Pasākuma laikā būs iespēja aplūkot, kā pēc restaurācijas darbiem izskatās dzejnieka tēva 1865. gadā celtā pusmuižas guļbaļķu dzīvojamā māja un šķūnis, 20. gadsimta 20. gados tapusī Dāboliņu jaunsaimniecības dzīvojamā ēka, kas turpmāk funkcionēs kā apmeklētāju uzņemšanas centrs, un pirtiņa. Par restaurācijas darbu norisi informēs projekta arhitekts Ēriks Cērpiņš.

Notiks dokumentālās īsfilmas “Aspazija un Rainis. Laikarits” pirmizrāde. Scenārija autore – Lita Silova, mākslinieciskās koncepcijas autors un realizētājs – Kaspars Groševs. Dokumentālā filma veidota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteiktā projekta „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ietvaros un tiks iekļauta Raiņa un Aspazijas muzeja piedāvājumā.

Prezentācijas pasākumu muzikāli kuplinās latgaliešu folkloras kopa “Dyrbyni”.

Projekta “Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ietvaros norisinās arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcas rekonstrukcija un restaurācija Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā, un Raiņa un Aspazijas mājas rekonstrukcija un restaurācija Baznīcas ielā 30, Rīgā.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” īstenotā projekta gaitā tiks veikta gan muzeju ēku, gan dzejnieku kolekcijas vēsturisko priekšmetu restaurācija un jaunu ekspozīciju izveide. Notiek pieredzes apmaiņa ar partneriem no Norvēģijas.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!