Publicitātes foto

MINSKĀ ATKLĀS LATVIEŠU MĀKSLAS IZSTĀDI

Šī gada 21. maijā Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centrā Minskā tiks atklāta latviešu laikmetīgās mākslas izstāde “Mīlestība nekad nebeidzas”, kuras kuratore ir mākslas zinātniece Ieva Kalniņa. Izstādes ekspozīcijā būs apskatāmas foto reprodukcijas vairāk nekā divdesmit mākslinieku darbiem, to vidū Miķeļa Fišera, Ģirta Muižnieka un Jāņa Avotiņa gleznām, Katrīnas Neiburgas un Kristapa Ģelža instalācijām un citiem atzinību guvušiem laikmetīgās mākslas darbiem, kā arī Intas Rukas, Arņa Balčus un citu autoru fotogrāfijas. Izstāde norisinās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.

“Izstādes mērķis ir raksturot šī brīža Latvijas laikmetīgās mākslas aktuālo situāciju, uzmanību vēršot uz nelielu vēsturisku ekskursu kopš 1990. gada un sniedzot ieskatu šī brīža galvenajos mākslas virzienos Latvijā – reportāžmākslā, formālismā un neokonceptuālismā. Ekspozīcija ir veidota, ievērojot hronoloģisko principu,” izstādi komentē tās kuratore Ieva Kalniņa.

„Izstādes „Mīlestība nekad nebeidzas” nosaukums ir patapināts no Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna tāda paša nosaukuma 2008. gada darba, kas arī ir iekļauts šajā pārskata ekspozīcijā. Konkrēto darbu mākslinieki veidoja kā ironiski nostalģisku apceri par izbijušo, kur pagātnes banālie priekšmetiskie atribūti: guļamistabas priekšmeti un to detaļas tika pārvērsti par iespaidīgas minimālistiskas kompozīcijas daiļrunīgiem motīviem. Šo darbu ir iespējams traktēt kā laikmetīgu vanitas tēmas risinājumu. Tāpēc pāri visam tajā ir iekodēta dziļāka semantiska nozīme – laicīgās dzīves pārejamība mūžības priekšā, tātad vēršot uzmanību tam, uz ko tiecas ikviens patiess mākslas darbs. Uz šo interesi koncentrējusies arī speciāli Baltkrievijai veidotā latviešu laikmetīgās mākslas nesenās vēstures un šī brīža situācijas pārskata ekspozīcija,” ieceri raksturo Ieva Kalniņa.

Aija Zariņa. "Dievmātes galva". 1996

Aija Zariņa. “Dievmātes galva”. 1996

Izstādē pārstāvēti Jānis Avotiņš, Arnis Balčus, Kristians Brekte, Evelīna Deičmane, Ivars Drulle, Andris Eglītis, Miķelis Fišers, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis, Helēna Heinrihsone, Ginters Krumholcs, Kristīne Kursiša un Miks Mitrēvics, Imants Lancmanis, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns, Ģirts Muižnieks, Katrīna Neiburga, mākslas birojs “Open”, apvienība “Orbīta”, Miervaldis Polis, RIXC, Inta Ruka, Krišs Salmanis, Guntars Sietiņš, Oļegs Tillbergs un Aija Zariņa.

Miervaldis Polis. "Memoriālā istaba". 1995

Miervaldis Polis. “Memoriālā istaba”. 1995

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programma norisinās daudzās pasaules valstīs, arī Baltkrievijā, kas izvēlēta kā viena no Austrumu partnerības valstīm. Austrumu partnerības samits, kas notiks Rīgā šī gada maijā, būs viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras laikā. Prezidentūras kultūras programma Baltkrievijā ietver izstādi „Mīlestība nekad nebeidzas”, Latvijas kino dienas, Latvijas Radio kora un kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” koncertu, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstādi „Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”, Memoriālo muzeju izstādi „Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists” un grāmatu dāvinājumu Baltkrievijas Nacionālajai bibliotēkai. Prezidentūras kultūras programmu, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība, veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Sarmīte Māliņa, Kristaps Kalns. "Mīlestība nekad nebeidzas". 2008. Instalācijas fragments. Foto: Kristaps Kalns

Sarmīte Māliņa, Kristaps Kalns. “Mīlestība nekad nebeidzas”. 2008. Instalācijas fragments. Foto: Kristaps Kalns

Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centra adrese Minskā, Ņekrasova ielā 3.

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!