Publicitātes foto

LLMC VAKARSKOLAS LASĪŠANAS DARBNĪCA “MĀKSLA UN TIKUMĪBA”

8. decembrī pkst. 18:00 LLMC aicina uz Vakarskolas lasīšanas darbnīcu “Māksla un tikumība”.
Laikmetīgās mākslas kontekstā dažādas reliģijas, tikumus un morāli atklāti sludinošas pozīcijas lielākoties tiek uztvertas kā slikts tonis vai vāja māksla. Vienlaikus, par šo tēmu klātesamību liecina vismaz divas būtiskas mākslas procesa sastāvdaļas – cenzūra un ikonoklasms.

2015. gada pavasarī par pamatu vadības krīzei Barselonas laikmetīgās mākslas muzejā MACBA kalpoja “netikumīgs” bijušā Spānijas karaļa Huana Karlosa I attēls. Horhe Ribalta un Patrisija Falgujeresa reaģē uz situāciju no dažādiem skatpunktiem, gan norādot uz politisko un biznesa interešu lomu publisko institūciju pārvaldīšanā, gan atzīmējot muzeja īpašo statusu un temporalitāti.
Tikmēr Bruno Latūrs pievēršas iemesliem, kādēļ attēli spēj izraisīt, vēlmi tos iznīcināt vai aizvietot. Apskatot ikonoklastiskas darbības gan zinātnes vārdā, gan teroristu un restauratoru izpildījumā, vinš norāda uz lielajām rūpēm, ar kurām vēlāk it bieži tiek mēģināts savākt un aprūpēt atlikušos fragmentus. Vienlaikus, viņš mudina neapturēt attēlu plūsmu un spēju veidot jaunas kombinācijas un nozīmes.

Šoreiz, gatavojoties lasīšanas darbnīcai, piedāvājam iepazīties ar trīs tekstiem:

  • Bruno Latour. What Is Iconoclash? Or Is There a World Beyond the Image Wars? 2002
  • Jorge Ribalta. On the Recent Events at MACBA. 2015
  • Patricia Falguières. Verifica dei poteri. 2015

 

Lai saņemtu tekstus, rakstīt uz alise.ziemule@lcca.lv

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!