Kadrs no filmas “Girls lost”

Kaņepes Kultūras centrā notiks LGBT+ kino dienas “Varavīksnes gaismā”

No 6. līdz 10. novembrim Kaņepes Kultūras centrā notiks kino dienas “Varavīksnes gaismā”, kuru ietvaros skatītājiem būs iespēja bez maksas noskatīties Zviedrijā tapušas dažāda žanra filmas. Tās visas būs saistītas ar LGBT+ tematiku, pētot dzimtes un identitātes meklējumus skandināviem raksturīgajā kino pasaules redzējumā.

“LGBT+  kopiena  Latvijā eksistē ne tikai vienu dienu jūnijā reizi trīs gados praida laikā. Tomēr ikdienā par to tiek runāts maz, tāpēc šādu pasākumu nevar būt par daudz. Tie ir nepieciešami gan kopienas pārstāvjiem, gan arī pārējiem, kas vispārējā heteronormatīvā naratīva prevalencē bieži vien aizmirst, ka citu dzīves pieredze atšķiras no viņējās. Filmas un sarunas klātienē ir labs veids, kā paplašināt savu redzesloku un attīstīt empātiju. Savukārt sarunu aplis ir paredzēts tieši kopienas cilvēkiem, lai sanāktu kopā un drošā, omulīgā, draudzīgā vidē pie tējas un našķiem dalītos savā pieredzē, uzklausītu citu stāstus, iedvesmotos citam no cita, rastu atbalstu vienam otrā un kopīgi spēcinātos,” stāsta kino dienu “Varavīksnes gaismā” kuratore Ilze Klimaševska.

LGBT+ kino dienas tiks atklātas ar diskusiju un īsfilmu programmu nākamnedēļ, 6. novembrī. Diskusijā “Interneta komentāru (ne)kultūra” tiks runāts par interneta komentāriem – robežām un izpausmēm, kā arī LGBTQ kopienas pārstāvju pieredzi, kas ar sev un kopienai kopumā adresētiem komentāriem internetā saskaras regulāri. Diskusijā piedalīsies Ivars Austers, LU profesors sociālajā psiholoģijā, Rojs Rodžers Linkevičs, drag queen, Evita Lipe, Valsts policijas koledžas Humanitārās katedras vadītāja, ES Pamattiesību aģentūras (FRA), EDSO un Eiropas Komisijas organizēto darba grupu eksperte un kontaktpersona Latvijā naida noziegumu jomā. Diskusiju moderēs un uzraudzīs Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore un sabiedriskā aktīviste.

Izvēlētās filmas aptver plašu tēmu loku, un tajās tiek runāts gan par attiecībām, gan par dzimtes identitātes meklējumiem. Pārstāvēti eksperimentālā dokumentālā kino, mākslas filmu, īsfilmu un animācijas žanri. Kino dienas “Varavīksnes gaismā” notiek sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību Latvijā, ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Vietu skaits Kaņepes Kultūras centra kinozālē ir ierobežots, tāpēc aicinājums uz filmu seansiem ierasties savlaicīgi.

Programma:

Otrdien, 6. novembrī, plkst. 19.00, “Diskusija un īsfilmas

Trešdien, 7. novembrī, plkst. 19.00, “Kyss Mig

Ceturtdien, 8. novembrī, plkst. 19.00, “Something Must Break

Piektdien, 9. novembrī, plkst. 19.00, “Girls lost

Sestdien, 10. novembrī, plkst. 18.00, “She male snails

Sestdien, 10. novembrī, plkst. 20.00, “Varavīksnes sarunu aplis

Sestdien, 10. novembrī, plkst. 22.00, “KLIK KLAK”

IELĀDĒ RAKSTUS! LŪDZU UZGAIDIET!